سخت‌افزار

کارت گرافیک صرفه جو، N9800GT سری سبز


شرکت MSI تولید کننده کارت گرافیک و مادربرد در جهان از دو کارت گرافیک صرفه جو پرده برداری کرد. کارتهای گرافیک N9800GT-MD1G و N9800GT-MD512مطابق میل کاربران طراحی شده اند و علاوه بر جلوگیری از اتلاف انرژی، دارای عملکرد بالا هستند. هردو این کارتهای گرافیک مجهز به واحد پردازنده 9800GT شرکت NVIDIA می باشند. این سری از کارت گرافیک علاوه بر داشتن عملکرد کارتهای سابق، مجهز به تکنولوژی کنترل انرژی می باشند  که سبب شده است تا مصرف برق کارت گرافیک تا 25% کاهش پیدا کند. همچنین این کارتهای گرافیک مجهز به نسل جدید خازنهای Hi-c CAP شرکت MSI و چوکهای جامد می باشد تا عملکرد بهتر، Overclocking پر قدرت تر و مصرف انرژی کمتر را به شما ارایه دهند.


Hi-c CAP – خازنهای جامد تانتال


به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به منظور تولید یک محصول با عمر طولانی  و کیفیت بهتر، شرکت MSI محصولات گرافیکی سری N9800GT را مجهز به خازنهای با کیفیت بالا کرده است تا انرژی کافی به واحد پردازنده گرافیکی((GPU ارایه دهد. این خازنها دارای هسته های تانتالی می باشند. اگر چه این فلز قدری گران است اما باعث طولانی تر شدن عمر مفید خازنها شده و عمری معادل 200 سال کارکرد در دمای 65 در جه سانتیی گراد را به خازنها می دهد. این خازنها از تمامی خازنهای جامد برتر می باشد و در بالاترین رتبه نسبت به سایر خازنها قرار گرفته اند. از دیگر ویژگیهای خازنهای تانتالی می توان به پایداری آنها اشاره کرد که احتمال کمبود توان تولیدی را کاهش می دهد و سبب می شود که پردازنده گرافیکی ((GPU در دماهای بالا و در حین Overclocking استوار باقی بماند.


Solid State Choke )SSC)- چوکهای جامد


سری جدید کارتهای گرافیک سری N9800GT مجهز به چوکهای جامد می باشند. این چوکها در مقایسه با چوکهای قدیمی در فرکانسهای بالا و جریانهای الکتریکی بالا صدای کمتری را تولید می کنند. همچنین این چوکها در مقایسه با سایر چوکها این قابلیت را دارند تا 30 % جریان بیشتر را کنترل کنند. ظرفیت بالای ای چوکها در زمان Overclocking کمک بزرگی به پایداری سیستم می کند.


حذف نیاز به انرژی بیشتر، ذخیره منابع و صرفه جویی در هزینه ها


کارتهای گرافیک جدید N9800GT-MD1G و N9800GT-MD512 مجهز به کنترل دقیق انرژی تولیدی می باشند که تا 25 % از قطع جریان جلوگیری می کند. یکی دیگر از ویژگیهایی که بسیار مورد توجه کاربران قرار خواهد گرفت، عدم نیاز به پینهای اضافی می باشد که به سادگی در هزینه برق صرفه جویی می کند و آسیبی به محیط زیست وارد نمی سازد.


درگاه HDMI یکپارچه و راه اندازی آسان یک HTPC((Home theater PC


با ادامه روند استفاده از کامپیوترها به عنوان یک سیستم سرگرم کننده (سینماهای خانگی)، کارت گرافیک N9800GT شرکت MSI یک مجموعه کامل از درگاه های خروجی تعبیه کرده است که بجز درگاه های DVI و D-Sub دارای یک در گاه HDMI نیز می باشد تا بتوان کارت گرافیک را به طور مستقیم به تلویزیونهای LCD متصل کرد. این ویژگی امکان بهره بردن از جلوه های صوتی و تصویریHD را به طور مستقیم از طریق تلویزیون به کاربران می دهد تا از صدا و تصویر عالی بهره ببرند. 


​​