سخت‌افزار

انواع مختلف ارتباطات اینترنتی وشبکه را همراه با مودم روتر دو کاره ASUS Wi-Fi ADSL 2/2+ به سریعترین شکل ممکن تجربه نمایید

انواع مختلف ارتباطات اینترنتی وشبکه را همراه با مودم روتر دو کاره ASUS Wi-Fi ADSL 2/2+ به سریعترین شکل ممکن تجربه نمایید.


ASUS به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان تجهیزات شبکه و ارتباطات ADSL،یکی ازجدیدترین محصولات خود یعنی مودم روتر DSL-N11 Wi-Fi ADSL 2/2+ را معرفی نمود. این محصول دوکاره درواقع شامل یک روتربی سیم 300gMbps Wi-Fi 802.11n همراه با مودم ADSL2/2+ می باشد وبه کاربران این امکان را می دهد تا ازگزینه های مختلفی جهت دسترسی به اینترنت وتبادل اطلاعات برخوردارگردند.علاوه براینها این محصول ازیک واسط گرافیکی قدرتمند با نام ASUS EZ UI سود می برد که اعمالی نظیر نصب روترویا مدیریت شبکه را به آسانترین شکل ممکن برای کاربران امکان پذیر می سازد.از جمله امکانات این واسط گرافیکی می توان به Quick Internet Setup (QIS)، Network Map، Dr. Surf و EZQoS (Quality of Service) اشاره نمود.


انواع مختلف ارتباطات اینترنتی و شبکه


محصول دوکاره ASUS DSL-N11 قادراست تا انواع مختلف ارتباطات اینترنتی بی سیم ویا باسیم را فراهم آورد .این امر ازطریق یک روتر بی سیم 300gMbps Wi-Fi 802.11n ویک مودم ADSL2/2+ که دراین محصول بکارگرفته شده اند،امکان پذیرمی باشد و کاربران قادرخواهند بود تا براساس نوع نیازشان،نحوه ی برقراری اتصال به اینترنت را انتخاب کرده و اطلاعات را به شکلی فوق العاده سریع دریافت و یا ارسال نمایند.همچنین پورت ADSL استفاده شده دراین محصول می تواند استانداردهای ADSL 2 و +2 را پشتیبانی نماید که درنهایت موجب افزایش اتصال و سهولت سرعت انتقال اطلاعات می گردد.


نصب و تنظیم آسان همراه با امکان QIS


امکان ASUS QIS قادراست تامراحل مربوط به تنظیم تجهیزات شبکه ADSL را بطور خودکارواز طریق شناسایی تنظیمات محلی ADSL نظیر (VPI, VCI) و همینطور نوع ارتباطات اینترنتی مانند (PPPoE, DHCP, PPPoA) انجام دهد.همچنین این امکان ازطریق فراهم آوردن یک دستورالعمل ساده به کاربران مبتدی تر اجازه می دهد تا تنها با بازکردن یک صفحه مرورگر و وارد کردن کلمه عبور و رمز مربوط به ISP ،تنظیمات مربوطه را به راحتی انجام دهند.


تصویری بزرگتر ازکل شبکه با استفاده از امکان نقشه شبکه (Network Map )


امکان منحصربفرد دیگری که دراین محصول اسوس استفاده شده است ، ASUS Network Map می باشد که با استفاده از یک واسط گرافیکی  می تواند یک شمای کلی از تجهیزات موجود درشبکه و همینطور حالات مختلف شبکه برای کاربران فراهم آورد.با استفاده ازاین امکان کاربران قادرخواهند بود تا اطلاعات ارزشمندی نظیر حالت اتصال WAN/LAN ؛ SSID و مراحل مربوط به رمزگذاری و حتی تعداد تجهیزات با سیم و بی سیم بکاررفته درشبکه را دریک نگاه مشاهده نمایند. کاربران حتی می توانند ازبرخی نشان های گرافیکی جهت اجرای فرامین مورد نظر خود استفاده نمایند.


تشخیص آنی و لحظه ای مشکلات موجود درشبکه همراه با امکان Dr. Surf 


Dr. Surf امکانی است که می تواند انواع مختلف ارتباطات اینترنتی و مشکلات احتمالی پیش آمده برای آنها را بطورخودکارشناسایی نماید.این امکان می تواند یک نقشه جامع از تجهیزات متصل به شبکه فراهم آورد و با تنظیماتی ساده به کاربران اجازه می دهد تا فرآیند اشکال یابی (Troubleshooting) را انجام دهند.برای این منظور،درزمان هایی که مشکلی درزمینه اتصال پیش می آید،امکان Dr.Surf علاوه بر نشان دادن منشاء مشکل پیش آمده، راهکارهایی را نیزبرای رفع مشکل به کاربران ارائه می دهد.


EZQoS – امکان اولویت بندی پهنای باند براساس نوع نیازکاربر


با استفاده ازاین امکان کاربران قادرخواهند بود تا به راحتی پهنای باند موجود را براساس نوع نیازو استفاده اشان و تنها ازطریق کلیک کردن دکمه هایی نظیر"Voice" و یا "Game" اولویت بندی نمایند.بدین ترتیب آنها قادرخواهند بود تا ازچندین برنامه نظیر FTP, Games, P2P بطورهمزمان استفاده نمایند که این امر موجب می شود تا اموری نظیرمکالمات IPتلفنی ویا بازیهای کامپیوتری بدون هرگونه ای وقفه ای درپخش و ارسال صوت و تصویر انجام گیرد.


​​