سخت‌افزار

جشنواره بزرگ دريا كامپيوتر برگزار شد

جشنواره بزرگ شركت دريا كامپيوتر با حضور جمعي از نمايندگان شبكه فروش، برخي از مشتريان و همچنين دو تن از مسئولان شركت فاكسكان برگزار شد.


به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (استنا) از روابط عمومي شركت دريا كامپيوتر، در این جشنواره به قید قرعه جوایزی به مشتریان اهداء شد. این جوایز همانگونه که پیشتر در تبلیغات این شرکت اعلام شده بود شامل یک دستگاه پژو 206 برای نفر اول و دو سفر مالزی و مکه مکرمه برای نفرات دوم و سوم و همچنین تعداد دیگری جوایز نقدی و غیر نقدی بود. قرعه کشی جشنواره بزرگ دریا کامپیوتر با نظارت و حضور نماینده دادستان کل کشور برگزار شد.


عليرضا رنجبر مدير عامل شركت دريا كامپيوتر در اين مراسم با بيان اينكه در چهار سال گذشته دريا كامپيوتر هر سال بیش از 40 درصد در بخش‌هاي مختلف خود پيشرفت داشته است تاكيد كرد: در اين سال‌ها همزمان شاهد گشایش شرکتهای اقماری دریا کامپوتردر انگلستان  دبی بحرین و مالزی  نیز بوده‌ایم.


وي افزود: در حال حاضر کارهای حمل و ترخیص کالای شرکت  دریا و دیگر شرکتهای کامپیوتری بزرگ همکار را یکی از شرکتهای زیر مجموعه  دریا کامپیوتر انجام می دهد. همچنين مسئولیت فروش منطقه خاورمیانه به عهده دفتر دبی و بحرین است اين در حالي است كه در فکر رسوخ به بازارانگلیس و بازارهای اروپایی نیز هستیم.


رنجبر تصريح كرد: این رشد سریع وتعدد شرکتها نیاز تاسیس یک شرکت مادر یا هلدینگ را ايجاد كرد که این شرکت مادر از اواسط سال 87 فعالیت خود را شروع و تمام شرکتهای تابعه را تحت پوشش قرار داد. 


وي با بيان اينكه در دريا كامپيوتر همواره توسعه فعالیت و خدمات رسانی را مقدم بر موضوع سودوزیان مي‌داند خاطر نشان كرد: با توجه به تمایل بسیار قوی که در پرسنل جوان شرکت وجود داره اطمينان دارم با کمک و یاری نمایندگان فروش میتوان سهم قابل توجهی از مسوولیت توزیع قطعات کامپیوتر در ایران بر عهده گرفت. 


وي ضمن تشريح برنامه‌هاي آتي شركت دريا كامپيوتر گفت: با توجه به کیفیت بالای محصولات دریا کامپیوتر ما ارزانترین نخواهیم بود بلکه با کیفیت ترین و خوش قیمت ترین خواهیم بود. بدین معنی که کیفیت بالا و تکنولوژی روز قطعات انتخابی ما اجازه قیمت پایین و رقابت با قطعات بی کیفیت را نمی دهد .


رنجبر همچنين اعلام كرد: نمایندگانی که تمام کالاهای مورد نیاز خودر را جهت اسمبل کردن یک pc از دریاکامپیوتر تهیه کنند ودر فروشگاه خود به نمایش بگذارند شامل تخفیفاتی خواهند شد که بخش فروش آن را با جزییات بیشتر اعلام خواهد کرد .


او افزود: ما با داشتن کارخانه و واحد تولید کامپیوتر امکان اسمبل ماهانه حداقل 3000 دستگاه کامپیوتر را داریم نمایندگان می توانند با هماهنگی در مناقصات شرکت و ازتکنسینها و امکانات بخش اسمبل ما جهت مشاوره تولید و تخفیف مناقصات استفاده کنند. 


ميرعامل دريا كامپيوتر با اشاره به اهميت خدمات و گارانتي در سطح كشور تاكيد كرد: با توجه به رشد روزافزون فروش و زمان بلند مدت گارانتی مادربرد و دیگر قطعات  به منظور تسهیل خدمات رسانی و جلوگیری از هزینه‌های اضافی و اتلاف وقت مشتريان، بخش خدمات شروع به شناسایی نمایندگان واجد شرایط  در مراکز استانها جهت اعطای نمایندگی خدمات پس از فروش كرده است. لازم به توضيح است كه پس از احراز صلاحیت اين نمايندگان به پرسنل آن‌ها آموزش لازم داده و قطعات مورد نیاز برای ایشان ارسال خواهد شد.


وي اعلام كرد: همچنين به منظور افزايش كيفت گارانتي و خدمات مادربرد؛ دیگر قطعات در اختیار نمایندگان خدمات قرار خواهد گرفت تا در صورت صلاحدید و در موارد خاص به مصرف کننده داده شود تا در مدت تعمیر بتوانند از کامپیوتر خود استفاده کند. 


در اين مراسم مرتضي خوش‌گو مدير فروش دريا كامپيوتر نيز طي سخناني تصريح كرد: شرکت دریا کامپیوتر دارای یکی از شبكه های بزرگ منسجم مويرگي توزيع و فروش دركل کشور است . ما نمایندهای فعالی در شهرهاي بزرگ و كوچك داريم ، و مصرف کنندگان می توانند به محصولات مختلف دریا در تمامی نقاط ایران دسترسي داشته باشند .


وي افزود: متاسفانه با توجه به رقابت شديد قيمت در بازار بدون در نظر گرفتن اصالت جنس توسط خريدار، كالاهاي دست دوم و refer bished  با لوازم جانبي متفرقه و غير اورجينال در بازار موجود است كه باعث ايجاد مشكلات براي فروشندگان اين قطعات مي شود.


خوش‌گو گفت: اين در حالي است كه تمامی قطعات و دستگاههای ارائه شده توسط دریا کامپیوتر، بواسطه شماره سريال در شبكه فروش و خدمات شرکت دریا کامپیوتر داراي سابقه خواهند بود و این امر منجر به آن خواهد شد که مصرف کنندگان نسبت به اصالت محصول خیالی آسوده داشته باشند . 


مدير فروش دريا كامپيوتر خاطرنشان كرد: به علت عدم برنامه ريزي واردكنندها بعضاً شاهد توزيع زياد يك مدل يا محصول و كمبود مدلي ديگر يا محصول ديگر در بازار هستيم اين موضوع باعث مي‌شود تا قيمتهاي مختلف از مدلهاي مشابه در تهران و ساير شهرستانها وجود داشته باشد و گاهي يك كالا چندين بار بين فروشندگان مبادله مي شودتا به دست مصرف كننده برسد كه اين امر باعث بالا رفتن قيمت مي شود. اما با توجه به ارتباط مستقيم شرکت دریا کامپیوتر با توليد كننده قيمتها همواره به روز است.


وي در بخش ديگري سخنان خود تاكيد كرد: شرکت دریا کامپیوتر بر اساس نياز بازار سفارشات خود را مي‌دهد نه براساس موجودي كالا در خارج كشور.           


در این مراسم همچنین Tavishe مدیر عامل و Anish otamo chical مدیر فروش و محصول شرکت فاکسکان از برندهای معتبر دریا کامپیوتر سخنرانی كرند.


گفتنی است جشنواره بزرگ پایان سال دریا کامپیوتر روز چهارشنبه 5 اسفند ماه جاری در محل هتل سیمرغ تهران و با حضور نمایندگان و مشتریان برتر برگزار شد. 


​​