باندپهن

توافقنامه مخابراتی سه جانبه ایران، عراق و سوریه امضا شد

 

سه شرکت ارتباطات زیرساخت ایران، السرد عراق و سوریا تلکام سوریه طی جلسه ای به میزبانی شرکت ارتباطات زیرساخت، توافقنامه سه جانبه مخابراتی با یکدیگر امضا کردند.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از دفتر روابط عمومی و امور بین الملل بر طبق این توافقنامه که به امضای نمایندگان این سه شرکت رسیده است، انتقال دیتا و صوت از ایران به عراق و پس از آن به سوریه و کشورهای آسیای میانه و اروپا صورت خواهد پذیرفت که بر اساس آن یک خط ارتباطی STM64 برای شروع ارتباط سه گانه ایران، سوریه و عراق در نقطه ارتباطی باشماق و یشکاپور راه اندازی خواهد شد و محل پشتیبان این مرکز نیز نقطه مرزی حاج عمران در نظر گرفته شده است.
 
بر همین اساس سه کشور ایران، عراق و سوریه با هدف ایجاد یک شبکه فیبر نوری سه گانه این توافقنامه را امضا کردند.
 
مهندس « محمود خسروی »مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت پس از  امضای این توافقنامه تاکید کرد: شرکت ارتباطات زیرساخت در راستای سیاستهای کلان بین الملل خود به دنبال برقراری ارتباطات مخابراتی دوستانه با تمامی همسایگان  است و فرصت جدیدی  که  با  ایجاد شبکه فیبر نوری از طریق عراق فراهم می شود ، علاوه بر مزایای سه جانبه برای هر سه کشور؛ برای منطقه نیز بسیار مفید خواهد بود.
 
با اجرای این پروژه کشور سوریه با بهره گیری از شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت از یک مسیر مطمئن و امن برای ارتباطات با  سایر کشورهای دنیا بهره مند می شود.

​​