تلفن همراه

یک‌چهارم مردم زندگی بدون تلفن‌همراه را غیرممکن می‌دانند

از شرکت کنندگان در یک تحقیق خواسته شد لیست ابزاری که می‌توانند برای سه روز از آن‌ها دور شوند را اعلام کنند اما فقط 30 درصد این افراد حاضر شدند که برای دوره زمانی یاد شده گوشی هوشمند خود را کنار بگذارند.
 
به گزارش فارس به نقل از ونکوور سان، در British Columbia کانادا از هر 4 نفری که بین 18 تا 34 سال دارند یک نفر اعلام کرده است که نمی‌تواند بدون تلفن همراه خود زندگی کند.
 
این مطلب از جمله یافته‌های جدید مرکز تحقیقاتی ioamota بوده است که بررسی‌های خود را روی 849 نفر انجام داده است.
 
از افرادی که در این بررسی حضور یافتند خواسته شد تا لیست ابزاری که می‌توانند به مدت سه روز از آن‌ها دور شوند را اعلام کنند. به گفته کارشناسان، 30 درصد این افراد حاضر شدند که برای دوره زمانی یاد شده گوشی هوشمند خود را کنار بگذارند، اما از بین افرادی که 18 تا 34 سال داشتند، تنها 18 درصد اعلام کردند که بدون این دستگاه می‌توانند دوام بیاورند.
 
در مجموع مشخص شد 56 درصد مردم توضیح دادند که حاضرند استفاده از شبکه اجتماعی فیس‌بوک را کنار بگذارند و 17 درصد هم گفتند که چنین کارهایی برایشان کاملا غیرممکن است.
 
این نظرسنجی نشان داد 86 درصد کسانی که بین سنین 18 تا 34 سال به سر می‌بردند صاحب گوشی هوشمند بوده‌اند.
 
در کل مشخص شد که بیش از دو سوم ساکنان منطقه British Columbia در کانادا صاحب گوشی هوشمند هستند که تعداد آن‌ها نسبت به دو سال قبل دو برابر افزایش یافته است.

​​