تلفن همراه

رئیس حفاظت در برابر اشعه ایران: نباید به نگرانی مردم از تشعشع شبکه تلفن همراه دامن زد

رئیس حفاظت در برابر اشعه ایران گفت: نباید به نگرانی افکار عمومی از تشعشع شبکه تلفن همراه دامن زد.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجانشرقی، محمدرضا کاردان در همایش"ایمنی تشعشع در شبکه‌های تلفن همراه" در دانشگاه تبریز، اظهار کرد: تحقیقات استانداردی درخصوص مخاطرات اموج رادیویی آنتنهای BTS صورت نگرفته و تحقیقات پراکنده نمی‌تواند مبنای تصمیم گیری برای لحاظ استانداردها در این خصوص باشد.
 
وی با بیان این‌که تلفن همراه مانند دیگر تکنولوژی‌ها مزایا و معایبی دارد گفت:‌ البته باید برای معایب آن چاره‌ای اندیشید و استانداردهای مورد نظر را رعایت کرد که این استانداردها در کشور ما نیز رعایت می‌شود؛ تدوین استانداردها یکی از موضوعات مهم در این زمینه است.
 
وی ادامه داد: سازمان‌های متولی بحث‌شان براین است که این استانداردها رعایت می‌شود و به اعتقاد ما استانداردهایی که در ایران تدوین شده، منطبق بر آخرین استانداردهای و به‌روزترین استانداردها در دنیا و کشورهای پیشرفته است.
 
کاردان یادآور شد:‌ با توجه به اعتقاد سازمان جهانی بهداشت، قطعا گوشی تلفن همراه نباید به عنوان اسباب‌بازی برای کودکان مورد استفاده قرار بگیرد و این سازمان توصیه کرده که مدت زمان مکالمه کاهش یافته و فاصله گوشی از بدن افزایش یابد و قاطعانه نمی‌گوید این گوشی‌ها مضر هستند یا نه و ما به دنبال آنیم که در این زمینه‌ها اطلاع‌رسانی را افزایش دهیم.

​​