تلفن همراه

فروش ویندوز فون در ۲۴ کشور از آیفون پیشی گرفت

به نظر می‌رسد مایکروسافت آهسته و بی سر و صدا در حال کنار گذاشتن رقبای خود در بازارهای مختلف جهان است. بر اساس گزارشی که صبح امروز درباره آمار فروش تلفن‌های هوشمند ویندوز فون در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳ منتشر شده است، فروش گوشی‌های این پلتفرم توانسته در ۲۴ کشور از آیفون اپل پیشی بگیرد. همچنین طبق گفته‌های سخنگوی مایکروسافت، ویندوز فون در ۱۴ کشور رتبه دوم پر مصرف‌ترین سیستم‌عامل را در اختیار دارد.
 
 
وبلاگینا به نقل از تچرادار نوشت آنچه که اصولا شرکت‌ها به آمار آن بیشتر اهمیت می‌دهند، گزارش‌های فروش مربوط به سه ماهه نهایی سال است چرا که فروش تعطیلات آخر سال و کریسمس می‌تواند کلیات معادلات ماه‌های گذشته یک مجموعه را تغییر دهد. باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا این رشد ویندوز فون در این بازه نیز ادامه‌دار بوده است یا نه.
 
مایکروسافت ۲۴ کشوری که توانسته در آن‌ها گوشی‌های بیشتری را نسبت به آیفون در سه ماهه سوم سال میلادی گذشته به فروش برساند را اعلام کرده است. این کشورها عبارتند از: شیلی، کلمبیا، جمهوری چک، فنلاند، مصر، اکوادور، یونان، مجارستان، هند، ایتالیا، کنیا، کویت، مالزی، مکزیک، نیجریه، پاکستان، پرو، لهستان، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی، تایلند، اوکراین، ویتنام و امارات متحده عربی.
 
همچنین ۱۴ کشوری که ویندوز در آن‌ها رتبه دوم بازار پلتفرم‌های موبایل را در اختیار گرفته است به شرح زیر هستند: هند، مکزیک، ایتالیا، شیلی، تایلند، ویتنام، مالزی، لهستان، آفریقای جنوبی، اوکراین، مجارستان، فنلاند، جمهوری چک و یونان.

​​