تلفن همراه

آمار شکایتها از گارانتی موبایل

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه از نبود نظارت جامع در عرصه خدمات پس از فروش گوشی موبایل خبر داد و گفت: روزانه بالغ بر 50 مورد شکایت از خدمات پس از فروش گوشی های موبایل به این اتحادیه ارائه می شود.
 
ابراهیم درستی در گفتگو با مهر، بر نظارت جامع در حوزه خدمات پس از فروش موبایل تاکید کرد و گفت: باید ساختاری در وزارت صنعت معدن و تجارت شکل گیرد تا با بازرسی و نظارت بیشتر در بخش خدمات کالاهای دیجیتال، مصرف کننده آسیب کمتری ببیند.
 
وی با اشاره به تعدد اتحادیه های مرتبط در این زمینه ادامه داد: با همگن کردن خدمات در این بخش و جلوگیری از موازی کاریها در بخش اتحادیه های این صنف، می توان تا حدودی معضلات مربوط به خدمات پس از فروش، تعمیرات و ضمانت نامه های خرید گوشی را رفع کرد.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری و تلفن همراه ادغام منطقی اتحادیه های مرتبط با خدمات تلفن همراه را به نفع مصرف کننده دانست و گفت: در این زمینه وزارت صنعت معدن و تجارت می تواند این اختلافات را حل و فصل کند.
 
درستی با بیان اینکه هم اکنون بیشترین مشکلات کاربران تلفن همراه مربوط به بحث خدمات پس از فروش گوشی است افزود: بحث تعمیرات و نبود کارایی ضمانت نامه های گوشی از دیگر مواردی است که کاربران و خریداران نسبت به آن شکایات بسیاری را مطرح می کنند.
 
وی با تاکید براینکه شکایات واصله به اتحادیه فروشندگان تلفن همراه طبق موازین قانونی مورد بررسی قرار می گیرد و با متخلفان برخورد می شود، خاطرنشان کرد: روزانه بالغ بر 50 مورد شکایت در زمینه خدمات پس از فروش و شرایط ضمانت نامه های گوشی های موبایل به این اتحادیه ارجاع می شود که براساس مکانیزم های قانون مورد بررسی قرار می گیرد.

​​