بازار سرمایه

مدیرعامل مخابرات: هیچ بدهی‌ای به دولت نداریم، موضوع اختلاف حساب است

منبع: Fars News

مدیرعامل مخابرات ایران با اعلام توافق وزارت ارتباطات با مخابرات گفت: همکاری دوجانبه خوبی حاصل شده، تجهیزات مخابراتی از گمرک ترخیص شد و اضافه‌دریافت‌های مشترکان تلفن ثابت تا ماه آینده به حساب‌ها بازگردانده می‌شود.

مظفر پوررنجبر امروز در حاشیه افتتاح واگذاری تلفن ثابت به مسکن مهر پرند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توافق با وزارت ارتباطات، مشکل ترخیص تجهیزات مخابراتی از گمرک حل شده و هم‌اکنون این همکاری دوجانبه بیش از پیش ادامه یافته است.
 
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در خصوص بازگرداندن اضافه مبالغ دریافت‌شده در یک دوره از مشترکان تلفن ثابت گفت: این اضافه دریافت مربوط به دوره سوم سال 92 است که در 29 استان به جای مبلغ هر پالس 51.03 ریال مبلغ 58.71 ریال از مشترکان دریافت شده است.
 
وی تأکید کرد: این اضافه دریافت شامل مشترکان تهران و قم نیست و تا ماه آینده قرار است به مشترکان بازگردانده شود.
 
وی گفت: با رفع تحریم‌ها امیدواریم مشکلات توسعه تلفن ثابت حل شود و تا چهار ماه آینده تجهیزات مخابراتی از گمرک به طور کامل ترخیص می‌شود.
 
پوررنجبر همچنین در بخشی از سخنان خود تأکید کرد: مخابرات هیچ بدهی به دولت ندارد و آنچه به عنوان بدهی یاد می‌شود در واقع اختلاف حساب است.
 
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین در خصوص صحبت‌های پیشین خود مبنی بر برنامه‌ریزی مخابرات برای سرمایه‌گذاری و حضور در کشورهای دیگر گفت: این اقدام هم‌اکنون در دستور کار قرار دارد اما باید شرایط آن مهیا باشد که رفع مشکلات بین‌المللی و ایجاد آرامش، یکی از این شرایط است.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود نیز در خصوص مشکلات پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی مخابرات و معطلی در جذب این نیروها گفت: از مجموعه پذیرفته‌شدگان مخابرات 5 درصد هنوز تعیین‌تکلیف نشده‌اند و پذیرفته‌شدگان شرکت همراه اول نیز در حال گذراندن مرحله آموزش و آزمایش هستند.

​​