تلفن همراه

HP شرکت Palm را به کوالکام فروخت

شرکت کوالکام از بزرگترین تولیدکنندگان تراشه‌های موبایلی در جهان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد شرکت تولیدکننده تلفن‌های همراه Palm را به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شرکت HP خریداری کرده است.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کوالکام توضیح داد که در این اقدام 1400 حق امتیاز ثبت شده در آمریکا و 1000 حق امتیاز ثبت شده در دیگر کشورهای جهان را در اختیار گرفته است تا از این طریق بتواند فعالیت‌های خود را در حوزه تلفن همراه گسترش دهد.
 
شرکت HP در سال 2010 میلادی با پرداخت یک میلیارد دلار شرکت Palm را خریداری کرد تا بر این اساس بتواند نخستین گام موثر برای ورود به حوزه رایانه‌های لوحی و گوشی‌های هوشمند را مبتنی بر سیستم‌عامل موبایلی Palm بر دارد.
 
این تلاش ناموفق بود و شرکت HP سرانجام رایانه‌های لوحی خود را مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید گوگل روانه بازار کرد و چندی پیش توضیح داد که نسل جدید محصولات موبایلی خود را مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت عرضه می‌کند.
 
خرید شرکت Palm یکی از سه اقدام اصلی شرکت HP بود که طی آن شرکت خدمات مشاوره‌ای EDS و شرکت نرم‌افزاری Autonomy را نیز خریداری کرد. 
 
شرکت HP سال گذشته سیستم‌عامل موبایلی Palm موسوم به WebOS را به شرکت الکترونیکی LG فروخت که هم‌اکنون این سیستم‌عامل روی تلویزیون‌های هوشمند LG به دست کاربران می‌رسد.
 
شرکت کوالکام هنوز اعلام نکرده است که برای خرید شرکت موبایلی Palm چه مبلغی را به HP پرداخت کرده است.
 

​​