باندپهن ثابت

رگولاتوری از تخلف شرکت مخابرات ایران در فروش اینترنت در 10 استان، توقف فروش جدید و پرداخت خسارت به کاربران خبرداد

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوري از تخلف در فروش پهناي باند بيش از حد مجاز از سوي شركت مخابرات ايران در ده استان آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اردبيل، بوشهر، چهارمحال و بختياري، خراسان جنوبي، فارس، كردستان، گيلان و مازندران خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي، حسن رضواني با اشاره به نظارت مستمر رگولاتوري بر عملكرد و كيفيت سرويس ارائه شده از سوي اپراتورها گفت: بررسي و ارزيابي هاي انجام شده از وضعيت و تناسب پهناي باند تامين و عرضه شده از سوي شركتهاي مخابرات استاني نشان مي دهد در اين ده استان فروش پهناي باند اينترنت شركت مخابرات ايران بيش از حد مجاز بوده و اين موضوع كاهش كيفيت خدمات ارائه شده به مشتريان را در اين استانها در پي داشته است.
 
وي در تشريح اقدامات رگولاتوري در اين خصوص اظهار كرد: در اين زمينه تذكر و اخطارهاي لازم براي افزايش پهناي باند و توقف فروش سرويس به مشتريان جديد تا زمان ارتقاء پهناي باند شركت هاي مخابرات استاني  داده شده است و اين شركت ها به منظور جلوگيري از ضرر و زيان به مشتريان، در حال پيگيري ارتقاء پهناي باند و بهبود كيفيت سرويس خود مي باشند.
 
رضواني افزود: شركت هاي مخابرات استاني موظفند ضمن ارتقاء پهناي باند و كيفيت سرويس ارائه شده، خسارت ايجاد شده براي  مشتركين فعلي را مطابق توافقنامه سطح خدمات (SLA) پرداخت كنند.
 
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوري در باره پاسخگويي به نياز متقاضيان سرويس هاي اينترنت پرسرعت در اين استانها تاكيد كرد: با توجه به وضعيت فعلي پهناي باند شركت مخابرات ايران در استانهاي نام برده شده، به متقاضيان توصيه مي شود تا زمان رفع مشكلات موجود و افزايش كيفيت سرويس از سوي شركت مخابرات ايران و اعلام رسمي رفع مشكل از سوي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از خدمات ساير دارندگان پروانه در اين استانها استفاده كنند.
 
​وي خاطر نشان كرد:  نامناسب بودن شرايط، دراختيار نداشتن امكانات لازم جهت ارائه خدمات به متقاضيان جديد و ادامه فروش خدمات به بهانه عدم همكاري ساير شركتها با شركت مخابرات ايران قابل قبول نبوده و شركتهاي مخابرات استاني مي بايست پس از رفع مشكلات و ايجاد شرايط مطلوب نسبت به توسعه خدمات خود و جذب مشتري جديد اقدام كنند.

2 دیدگاه

  • ستار

    ستار

    سلام واقعا موندم چرا کسی پیگیر اینترنت مخابرات استان هرمزگان و قشم نیست اینترنت 2 مگابیت قشم سرعتش که افتضاحه هیچ قطعی هم زیاده تازه نرخش هم 2 مگابیت هر گیگش 100.000 ریال 1 مگابیت هرگیگش 80.000 ریال پاسخ
  • اوات حسسن پور

    اوات حسسن پور

    مطمین باشید که مخابرات اصلا توجهی به مصوبه های سازمان نمیکند و ازفردا فروشش نه تنها متوقف نمیشه بلکه بیشتر هم میشه اگه خواستید به بنده اعلام نمایید تا مدرک مستدل برایتان ارسال کنم خواهشا این مسایل پیگیری شود وظیفه شما ایجاب میکند که پیگیری نمایید با احترام پاسخ

​​