تلفن همراه

صدوقی از آزمایش 3G در 23 شهر خبر داد: امیدواریم هفته آینده مجوز رسمی 3G بگیریم

مدیر عامل همراه اول گفت: امیدواریم هفته آینده مجوز رسمی ارائه خدمات نسل‌های بالاتر را دریافت کنیم اما در حال حاضر 23 شهر کشور می‌توانند به طور آزمایشی از این خدمات استفاده کنند.

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس و در آستانه سالگرد شکست حصر آبادان، امروز جشن نوسازی شبکه همراه اول در آبادان و خرمشهر برگزار شد و در این قالب علاوه بر نوسازی شبکه نسل دو خدمات نسل سه نیز در این شهرها قابل ارائه شد.
 
وحید صدوقی گفت: به این ترتیب ما در فاصله کمتر از یک ماه پس از اخذ مجوز ارائه آزمایشی نسل سوم موفق شدیم هزارمین سایت خود را در آبادان راه اندازی کنیم و امیدواریم در آینده به سرعت تعداد سایت‌های همراه اول افزایش پیدا کند.
 
وی همچنین عنوان کرد:‌ در حال حاضر پوشش 3G در 23 شهر ایجاد شده و در 170 شهر نیز رومینگ ملی برقرار است.
 
مدیر عامل همراه اول درباره ورود رسمی همراه اول به ارائه خدمات 3G و زمان صدور مجوز نهایی برای اپراتور اول کشور اظهار کرد: ما با برنامه ریزی‌های صورت گرفته به طور گسترده مشغول نصب تجهیزات خود هستیم و پس از نصب تجهیزات روند پیشرفت کار را به سازمان تنظیم مقررات اتباطات هم اعلام می کنیم و امیدواریم هفته آینده مجوز رسمی ارائه خدمات نسل‌های بالاتر را دریافت کنیم اما در حال حاضر 23 شهر کشور می‌توانند به طور آزمایشی از این خدمات استفاده کنند.
 
وی درباره سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در این حوزه نیز توضیح داد: سال گذشته حدود 2700 میلیارد تومان برای ورود نسل سوم برنامه‌ریزی صورت گرفته و امسال نیز در برنامه‌های ما بودجه‌ای معادل 2300 میلیارد تومان برای ارتقای شبکه همراه اول درنظر گرفته شده است.
 
صدوقی ادامه داد: برای نوسازی شبکه همراه و دسترسی به 3G در استان خوزستان نیز حدود 120 میلیارد تومان در سال گذشته سرمایه‌گذاری شده و اکنون 90 درصد این شبکه آماده بهره برداری است.
 
مدیر عامل همراه اول همچنین عنوان کرد: پیش بینی ما این است که تا پایان سال تعداد سایت‌های نسل سه و چهار در کشور به رقمی برسد که از نظر تعداد با سایت‌های نسل دو در 10 سال اول فعالیت همراه اول برابری می‌کند که این کار اقدام بزرگی محسوب می‌شود.
 
وی همچنین یادآور شد: سه میلیون و 300 مشترک ثبت شده همراه اول در استان خوزستان سکونت دارند و در حال حاضر پوشش همراه اول در این استان بالغ بر 97.4 درصد است.
 
صدوقی در عین حال یادآور شد: وظیفه همراه اول آن است که برای ارائه خدمات خود شهرهایی که در دوران دفاع مقدس حضور پررنگ‌تری داشته‌اند را در اولویت قرار دهند.

​​