تلفن همراه

دولت از حق السهم خود در اپلیکیشن‌های گذشت

منبع: تسنیم
خبرگزاری تسنیم: وزیر ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات برخی کشورها به دلیل منافع اقتصادی، مخالف استفاده از اپلیکیشن‌ها و پیام‌رسانها هستند ولی ما از حق خود در این ارتباط گذشته‌ایم.
 
 
نشر اکاذیب، توهین و تمسخر برخی مشاهیر کشور در شبکه‌های اجتماعی زمینه‌ای برای ورود قوه قضائیه جهت بررسی و محدود سازی این گونه اقدامات شد تا جاییکه معاون اول این قوه نامه‌ای را خطاب به وزیر ارتباطات جهت پیگیری چنین وضعی ارسال کرد.
در این نامه آمده بود، وزارت ارتباطات باید ظرف مدت حداکثر یک ماه نسبت به فرآهم‌آوری زمینه و بستر فنی مورد نیاز مسدودسازی و کنترل اطلاعاتی موثر شبکه‌های یاد شده اقدام عاجل صورت پذیرد، در غیر این صورت قوه قضائیه در راستای وظایف ذاتی خود نسبت به مسدودسازی شبکه‌های اجتماعی دارای محتوای مجرمانه اقدام مقتضی به عمل آورده و با متخلفین از دستورات قضایی در هر رده‌ای طبق قانون برخورد خواهد نمود.
در همین رابطه محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه شبکه اجتماعی خود نوشته است: "ما در تلاش هستیم که دسترسی به سایت‌های غیراخلاقی و منافی امنیت عمومی محدود شود تا کانون خانواده‌ها به خطر نیفتد، دراین خصوص همه دستگاه‌های مسئول نظام و مردم فهیم کشور اتفاق نظر دارند.
در هر عرصه‌ای که مردم به کمک دولت بیایند، موفقیت از آن مردم و دولت است و فرهنگ‌سازی بهترین راه‌حل برای مبارزه با مصادیق مجرمانه است.
 
در برخی از کشورها، وزارت ارتباطات به دلیل منافع اقتصادی مخالف استفاده از اپلیکیشن‌ها هستند ولی ما از حق خود در این ارتباط گذشته‌ایم و خواسته ما این است که از آن استفاده صحیح شود.
 
از یک سال قبل با همراهی دانشگاه‌ها و مسئولین وقت و همچنین سرمایه‌گذاری در این زمینه درصدد هستیم آلودگی‌های اینترنتی برطرف شود و برای اجرای دقیق آن نیاز به زمان داریم که با احساس مسئولیت بالا و حساسیت لازم توسط همکاران و بخش‌های ذی‌ربط به صورت جدی درحال پیگیری هستیم."

​​