جوابیه دبیرخانه شورایعالی فضای مجازی به افشاگری وزیر ارتباطات در خصوص دلایل تاخیر در برگزاری جلسات شورا

دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد تاکنون زمانی را برای تشکیل جلسه این شورا دریافت نکرده است.

مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرد:  با توجه به اظهاراتی که روز گذشته در انتساب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص تاخیر در برگزاری جلسات شورای عالی فضای مجازی، در برخی رسانه ها انعکاس یافت، به اطلاع می رساند براساس آیین نامه موجود دستور جلسه پیشنهادی از طرف دبیر شورا به رئیس محترم جمهوری به عنوان رئیس شورا تقدیم و با تایید ایشان به اعضای شورا ابلاغ می شود و جلسات در زمان تعیین شده تشکیل می شود.
 
درخصوص دستور جلسه اخیر، طبق نظر ریاست جمهوری مقرر شد که محتوای یکی از دستورات پیشنهادی از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه و ارایه شود که تاکنون وزارت مزبور هیچگونه محتوایی در این باره به مرکز ملی فضای مجازی ارایه نکرده اند و دفتر ریاست جمهوری نیز در مورد این که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محتوای مذکور را به آن دفتر ارسال کرده است اطلاعی به دبیرخانه اعلام نکرده و زمانی را نیز برای تشکیل جلسه اعلام نکرده اند. لازم به ذکراست؛ علاوه بر دستور جلسه یاد شده، در خلال تاخیر ایجاد شده، مرکز ملی موضوعات مهم دیگری را نیز آماده طرح در شورای عالی کرده است که با تایید ریاست جمهوری به اعضای شورا ابلاغ خواهد شد.
 
روز گذشته خبرگزاری تسنیم به نقل از وزیر ارتباطات نوشته بود: محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور بعد جدیدی از دلایل عدم برگزاری این جلسه را گشود و ضمن گلایه از کوتاهی اعضای مرکز ملی فضای مجازی گفت: علی رغم اینکه تشکیل جلسات شورای عالی فضای مجازی با من نیست اما باید بگویم که رئیس جمهور خواستار تغییراتی در دستور جلسه مربوط به این شورا بود که تاکنون انجام نشده است. آقای روحانی از دبیرخانه مرکز ملی فضای مجازی کشور خواسته بود تا تغییراتی را در دستور جلسه اعمال کنند اما دو هفته گذشته که این موضوع را جویا شدم تا آن زمان این تغییرات اعمال نشده بود.
 
وزیر ارتباطات در ارتباط با زمان برگزاری جلسه بعدی شورای عالی فضای مجازی گفته بود: به هر حال فکر می کنم این سوال را نباید از رییس جمهور پرسید زیرا مرکز ملی فضای مجازی باید تغییرات را در دستور جلسه اعمال می کرد.
او درباره دلایل این تغییر در دستورالعمل جلسه بعدی هم عنوان کرده بود: آقای رییس جمهور وقتی می خواهد موضوعی را در شورای عالی فضای مجازی که تمامی مقامات در آن حضور دارند, مطرح کند باید دستورالعملی شسته و رفته و قابل قبول داشته باشد.

​​