فناوری

MacBook Air جدید باریکتر از همیشه عرضه می‌شود

منابع آگاه اعلام کردند که اپل تولید لپ‌تاپ جدید فوق‌باریک خود در سری محصولات MacBook Air با نمایشگر 12 اینچی Retina را آغاز کرده است و به صورت همزمان ساعت مچی هوشمند Apple Watch نیز مراحل تولید را پشت‌سر می‌گذارد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، منبع خبری DigiTimes تایوان به نقل از منابع آگاه و موثق اعلام کرد که شرکت‌های تایوانی تامین کننده قطعات الکترونیکی مورد نیاز اپل تایید می‌کنند که این لپ‌تاپ بر اساس پردازنده Broadwell اینتل ساخته شده است و فناوری ویژه‌ای دارد که به‌جای یکجا مصرف کردن انرژی ذخیره شده در باتری، کم‌کم آن را به کار می‌گیرد و به همین خاطر طول عمر باتری افزایش میابد.

اپل به صورت کاملا جدی فرآیند تولید MacBook Air جدید را دنبال می‌کند و البته به دلیل بروز برخی مشکلات تولید این محصول از سال 2014 به 2015 موکول شده است. در حالی که برخی منابع آگاه تامین قطعات اولیه را مشکل اپل در این زمینه می‌دانستند، DigiTimes به برخی مشکلات در زمینه تولید انبوه این لپ‌تاپ اشاره کرده است.

این لپ‌تاپ 12 اینچی که با بدنه فوق‌باریک آلومینیومی ساخته شده است هیچ گونه فن خنک کننده ندارد و به همین خاطر باریک‌تر و کوچکتر از تمام مدل‌های کنونی MacBook Air عرضه می‌شود.


​​