تلفن همراه

تجربه‌ای از جنس اندروید خالص گوگل

منبع: دیجی کالا
اگر کاربر گوشی‌ها یا تبلت‌های اندرویدی باشید، احتمالا نام «لانچر» (Launcher) به گوش‌تان خورده است. لانچرها برنامه‌هایی هستند که به کمک آن‌ها می‌توان بخشی از رابط کاربری دستگاه، به خصوص صفحه خانه‌ و لیست اپلیکیشن‌ها را با سلیقه خود تغییر داد. اگر حوصله‌تان از ظاهر یا عملکرد رابط کاربری پیش‌فرض دستگاه اندرویدی‌تان سر رفته، بهتر است به فکر نصب یک لانچر مناسب باشید.
 
برنامه‌هایی از این دست را می‌توانید با جستجویی ساده در «پلی استور» گوگل پیدا کنید؛ اما نظرتان در مورد لانچر اختصاصی گوگل چیست؟ این شرکت نام Google Now Launcher را برای این برنامه انتخاب کرده است. با نصب این لانچر با ظاهری شبیه به رابط کاربری دستگاه‌های نکسوس رو به رو خواهید شد. 
 
این لانچر بسیار ساده و مینیمال است و در آن از پیچیدگی‌ها و انیمیشن‌های عجیب و غریب خبری نیست؛ حتی چیدمان آیکون‌ها و ظاهر منوها هم به سلیقه گوگل طراحی شده است. با این لانچر، قابلیت Google Now همیشه در دسترس خواهد بود و با دستور صوتی OK Google و بیان درخواست‌تان‌، نتایج جستجوهای گوگل را با کم‌ترین وقفه‌ای پیش روی خود خواهید دید. یکی دیگر از مزایای این لانچر این است که حتی اگر نسخه اندروید دستگاه‌تان کمی قدیمی باشد، قادر خواهید بود حال و هوای جدیدترین نسخه‌های اندروید را به رابط کاربری گوشی یا تبلت‌تان اضافه کنید. البته نباید از خاطر برد که لانچر گوگل در مقایسه با لانچرهای معروف دیگر مثل Nova Launcher و Apex Launcher امکانات شخصی‌سازی کم‌تری را در اختیارتان قرار می‌دهد. با در نظر گرفتن همه این موارد، اگر دوست‌دار رابط کاربری ساده و سریع اندروید خالص گوگل هستید، Google Now Launcher بهترین گزینه برای دستگاه شما خواهد بود.

​​