فناوری اطلاعات

کابل های زیردریایی تازه دیتاسنترهای آمریکا، اروپا و آسیا را متصل می کند

منبع: فارس
مایکروسافت قصد دارد با سرمایه گذاری در کابل های زیردریایی جدید اتصال دیتاسنترهای متعددی را در آمریکا، آسیا و اروپا به یکدیگر ممکن کند.
 
گسترش دامنه ارائه خدمات کلود از جمله اهداف اصلی این سرمایه گذاری اعلام شده است.
بر اساس برنامه اعلام شده این کابل های فیبرنوری از یکسو، از آمریکای شمالی تا بریتانیا و ایرلند امتداد یافته و از آن سو نیز  آمریکا و کانادا را به شرق آسیا و کشورهایی همچون ژاپن، کره و ... متصل می کند. مایکروسافت به همین منظور قراردادی را با دو شرکت تولیدکننده فیبرنوری به نام های Hibernia و Aqua Comms منعقد کرده است.
 
علاوه بر این مایکروسافت با کنسرسیومی متشکل از شرکت های فناوری و مخابراتی چینی، کره ای، تایوانی و ژاپنی وارد مذاکره شده تا راه اندازی خطوط فیبر نوری در شرق آسیا نیز به خوبی صورت بگیرد.
 
مایکروسافت امیدوار است با اجرای نه ماهه این طرح شبکه فیبرنوری زیردریایی خود را تقویت کند تا استفاده خدمات کلود خود مانند آزور و Office 365 را افزایش دهد. ارتقای سرعت تبادل داده مهم ترین مزیت توسعه شبکه مذکور است که بر کارآیی خدمات کلود نیز می افزاید.
 
پیش از این گوگل و فیس بوک هم برای توسعه شبکه های فیبرنوری خود سرمایه گذاری کرده بودند تا بتوانند خدمات اختصاصیشان را با سرعت و کیفیت بیشتری ارائه نمایند.

​​