تلفن همراه

امسال 138 میلیارد ابزار کاربردی موبایلی بارگذاری می‌شود

ما در میانه‌های عصر اطلاعات قرار داریم و شاهد آن هستیم که مردم جهان زندگی روزمره خود را مبتنی بر این فضا جلو می‌برند. ادغام هرچه بیشتر دنیای نرم‌افزار با دستگاه‌های موبایلی باعث شده است میلیاردها کاربر موبایلی در جهان زندگی خود را متکی بر این قابلیت‌ها جلو ببرند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، پیش‌بینی شده است پایان سال 2015 میلادی تعداد مشترکان تلفن‌همراه در سراسر جهان از 7.2 میلیارد نفر هم فراتر رود و در این سال بیش از 138 میلیارد ابزار کاربردی توسط آنها بارگذاری شود.

پایان دهه حاضر بیش از 75 میلیارد ارتباطات داده‌محور در سراسر جهان برقرار خواهد بود و در راستای آن سال 2017 بیش از 90 درصد کاربران اینترنتی جهان از دستگاه موبایلی استفاده خواهند کرد.

این فرآیند فرصت‌های بیشماری را ارایه خواهد کرد. به عنوان مثال در کشور کنیا این روزها تلاش می‌شود به کمک یک ابزار کاربردی مزرعه‌داری با گاو رونق گیرد و کشاورز بتواند با در اختیار داشتن یک زمین مجازی، به درستی برای فعالیت‌های خود برنامه‌ریزی کند.

یک فروشنده در بریتانیا مبتنی بر ابزار کاربردی جدید می تواند با مشتریانی که در آسیا قرار گرفته‌اند امکان دهد تا بیلبوردهای تبلیغاتی را اسکن کند و از این طریق بتواند کالای مورد نظر را درب منزل تحویل بگیرد.

در هندوستان که موتورهای سه‌چرخ کاربرد فراوانی دارند، رانندگان به کمک ابزارهای کاربردی می‌توانند موقعیت مسافران را شناسایی کنند و خدمات بهتری ارایه دهند.

کارشناسان پیش‌بینی کردند ابزارهای کاربردی موبایلی در هر ماه از سال 2018 میلادی بیش 15 اگزابایت اطلاعات تولید کنند.


​​