تلفن همراه

آخرین قیمت همه تبلت‌های اپل اعلام شد

اپل با معرفی رسمی دو رایانه لوحی جدید خود با نام‌های iPad Pro و iPad mini 4 قیمت محصولات خود و دیگر تبلت‌هایی که تولید می‌کند را هم به‌روز کرد. از مهم‌ترین اتفاقات در کنفرانس سالانه اپل این بود که مشخصات داخلی iPad Air 2 در iPad mini عرضه شد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت اپل اعلام کرد قیمت iPad Pro برای حافظه داخلی 32 گیگابایت از 799 دلار آغاز می‌شود و تا 949 دلار و 1079 دلار برای مدل 128 گیگابایتی Wi-Fi و Wi-FI + Cellular افزایش میابد. البته باید توجه داشت که مدل 32 گیگابایتی Cellular با قابلیت پشتیبانی از خدمات مخابراتی ساخته نشده است.

پایین‌ترین مدل رایانه‌های لوحی اپل با نام iPad mini 2 شناخته می‌شود که قیمت آن برای مدل 16 گیگابایتی به 269 دلار کاهش یافته و این در حالی است که iPad mini 4 با همین حافظه داخلی به قیمت 399 دلار به فروش می‌رسد.

مدل معمولی iPad Air اپل قیمت مشابه دارد و مدل Air 2 هم با قیمت 499 دلار فروخته می‌شود که البته طی سال جاری هیچ به‌روزرسانی برای آن در نظر گرفته نشده است.

در زمینه رایانه‌های لوحی باید در نظر داشت که اپل یک قلم هوشمند را هم در کنفرانس سالانه خود معرفی کرده است. این محصول Apple Pencil نام دارد که برای تبلت iPad Pro عرضه شده است و با قیمت 99 دلار فروخته می‌شود.

اگر کاربران تمایل داشته باشند، می‌توانند صفحه کلید هوشمند اپل موسوم به Smart Keyboard را هم برای تبلت بزرگ iPad Pro خریداری کنند که این قطعه جانبی هم 169 دلار قیمت‌گذاری شده است.


​​