فناوری اطلاعات

رییس اتحادیه تجهیزات مخابراتی: کاش مجلس دهم جلوی واردات قاچاق را بگیرد

رییس اتحادیه تجهیزات مخابراتی با ابراز تاسف از این‌که در مجلس نهم اقدامات کافی در زمینه مبارزه با واردات قاچاق صورت نگرفته اظهار امیدواری کرد که این موضوع در مجلس بعدی مورد توجه ویژه قرار گیرد.
 
غلامحسین کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در مجلس نهم برخی نمایندگان در خصوص حل مشکلات صنفی ما تلاش‌های بسیاری کرده و به ویژه آنها که تحصیلاتی در حوزه مخابرات داشتند حمایت‌های خوبی صورت دادند، اما برخی نمایندگان نیز با این بحث مخالفت کرده و جلوی انجام کار را گرفتند.
 
وی ادامه داد: برخی نمایندگان مجلس نهم قصد ساماندهی واردات قاچاق را داشتند، اما در نهایت این موضوع در مجلس به نتیجه نرسید.
 
کریمی پیگیری موضوع مالیات را از دیگر مواردی دانست که در مجلس نهم تا حدی مورد توجه قرار گرفته است.
 
رییس اتحادیه تجهیزات مخابراتی در خصوص انتظارات اتحادیه تجهیزات مخابراتی از نمایندگان مجلس دهم گفت: اگر در خصوص قاچاق کالا با اتحادیه‌های مربوطه همکاری صورت گرفته و موضوع به آنها واگذار شود تا حد زیادی بازار ساماندهی شده و این نابه‌سامانی که حدود 10 سال است که گریبان بازار را گرفته برطرف می‌شود.
 
وی افزود: نکته دیگری که انتظار داریم در مجلس دهم مورد توجه قرار گیرد بحث ارائه‌ی مجوز تشکیل اتحادیه‌های جدید است، چرا که اکنون براساس قانون اگر برای یک صنف 300 عضو وجود داشته باشد آنها می‌توانند به تاسیس یک اتحادیه اقدام کنند. برهمین اساس اکنون در صنعت پوشاک حدود 13 اتحادیه فعال داریم در صورتی که نظر ما بر آن است که حداقل در شهرهای بزرگ و کلانشهرها تعداد اعضای یک اتحادیه به 5000 نفر برسد.
 
رییس اتحادیه تجهیزات مخابراتی همچنین عنوان کرد: اکنون بیش از 130 اتحادیه در حال فعالیت هستند که اگر قرار باشد تعداد آنها بدین شکل افزایش پیدا کند حتی از 400 تا 500 اتحادیه بیشتر شده و این تعدد جلوی انجام کار و حل مشکلات مردم را خواهد گرفت.
 
کریمی در عین حال اظهار کرد: لازم است اتحادیه‌های مختلف تخصصی و چابک شوند، اما بالارفتن این اتحادیه‌ها قطعا اتفاق مثبتی به شمار نرفته و مشکلات خاص خود را به دنبال خواهد داشت.

​​