تلفن همراه

نگاهی به بهترین امکانات اندروید نوقا از منظر مهندسان گوگل

منبع: دیجیاتو
نسخه تجاری از اندروید نوقا هنوز هم که هنوز است منتشر نشده و طبق وعده گوگل قرار است تا آخر تابستان از راه برسد، اما با در نظر داشتن پیش نمایش هایی که تا به الان از این سیستم عامل ارائه گردیده می توان امکانات و تغییرات کلی اعمال شده در آن را مشخص کرد.
 
برای نمونه این نسخه اندروید از سیستم تازه ای برای نمایش اعلان ها بهره می برد و تغییرات اندکی هم در قابلیت های مالتی تسکینگ آن اعمال شده اند و علاوه بر اینها، برخی اصلاحات جزئی و اندک را هم در خود دارد.
 
اما شاید بارزترین مشخصه نوقا استایل بصری اش باشد که طبق سابق باقی مانده و در نتیجه ممکن است با نگاه نخست زیاد هم از دیدنش هیجان زده نشوید. با این همه، آنطور که جمعی از مهندسان دست اندرکار توسعه نسخه 7 اندروید گفته اند، تغییرات به مواردی که در بالا اشاره کردیم خلاصه نمی شوند. در ادامه نظرات شماری از آنها را با شما در میان می گذاریم.
 
Anwar Ghulom (مدیر مهندسی پلتفرم هسته اندروید): من واقعا از بهبودهایی که در داخل این نسخه از اندروید اعمال کردیم خوشحالم: کامپایل درجا، سرعت در ارائه آپدیت های OTA و برخی تغییرات در زمانبدی های هسته، همگی بخشی از این موارد هستند. اینها چیزهایی هستند که هیچ کاربری متوجه شان نمی شود اما امیدواریم که برعکس باشد. به طور کلی اگر بخواهم بگویم، دوست دارم کارهای بیشتری با توسعه دهندگان لینوکس انجام دهیم تا آن را برای دستگاه های موبایل بهینه نماییم.
 
Dianne Hackborn (مدیر تیم فریم ورک اندروید): اندروید N قابلیتی به نام Doze دارد و متاسفانه محدودیت های قبلی همچنان با آن همراه هستند. حالا که ما بر آن شدیم تا این مانع بزرگ و همیشگی را کنار بگذاریم و با کمک Doze کنترل بیشتری روی فعالیت اپلیکیشن ها پیدا کنیم، فرصت های زیادی پیش رویمان قرار گرفته اند تا رفتار کلی پلتفرم اندروید را بهبود بدهیم.
 
Chet Haase (مدیر و سرپرست تیم تولکیت رابط کاربری): من عاشق بعضی از قابلیت های مفیدی هستم که در نسخه های پیشتر منتشر شده از نوقا وجود داشتند و از آن جمله می توانم به کاربرد اثر انگشت برای روشن کردن یا آنلاک نمودن موبایل و تنظیمات Quick (برای دسترسی سریع به اپلیکیشن ها و امکانات پر استفاده موبایل) اشاره کنم. قابلیت دابل تپ یا اشاره دوگانه که برای اپلیکیشن ها فعال شده و شما را به فعالیت قبلی تان می برد و عملکردی نظیر استفاده از دکمه های Alt+Tab برای اندروید دارد یکی دیگر از این موارد است. در مورد قابلیت های غیرقابل رویت هم می توانم به کارهایی اشاره کنم که روی بهبود عملکرد نرم افزار صورت گرفته و هدف از آن در واقع سرعت بخشیدن و روانسازی کار با این موبایل هاست.
 
Wale Ogunwale (مدیر فنی اکتیویتی منیجر و ویندوز منیجر): از نظر من قابلیت چند پنجره ای بهترین است. مدت ها بود که جامعه هواداران و کاربران اندروید خواهان اضافه شدن این قابلیت به آن بودند و خوشحالم که ما این امر را محقق کرده ایم.
 
Paul Eastham (مدیر مهندسی نرم افزار سیستم ها و عمر باتری): قابلیت تازه Doze که برای اندروید N در نظر گرفته شده است از جمله بهترین موارد است و قطعا تاثیری بسزا روی عمر باتری دستگاه ها می گذارد؛ در همین راستا، داده های اولیه به دست آمده از تست کنندگان خوب به نظر می رسند و همین مرا هیجان زده می کند. معتقدم قابلیت «Seamless Updates » هم به همین نحو جمعیت کثیری از هواداران را با خود همراه خواهد کرد.

​​