تلفن همراه

لنوو قصد دارد کسب و کار کامپیوترهای شخصی فوجیتسو را نیز تصاحب کند

منبع: دیجیاتو
اوایل هزاره سوم میلادی، فوجیتسو یکی از 5 شرکت برتر تولید کننده کامپیوترهای شخصی در سطح جهان به شمار می رفت، اما امروز کسب و کار PC این کمپانی بزرگ در بازاری مملو از اسمارت فون و تبلت، حال و روز چندان خوشی ندارد.
 
به خاطر کاهش حاشیه سود این حوزه، هلدینگ IT فوجیتسو قصد دارد بخش های کم بازده را از سر باز کند تا به سودآوری بیشتری برسد. در همین راستا آنها چندی پیش بخش تولید کامپیوترهای شخصی را به عنوان کسب و کاری مجزا ثبت کردند، که اقدامی در راستای فروش آن تلقی می گردد.
 
لازم به ذکر است در ابتدا، فوجیتسو قصد داشت ائتلافی سه گانه را با مشارکت وایو و توشیبا تشکیل دهد تا هر سه شرکت از بحران بیرون آیند، اما ظاهراً صحبت ها در این رابطه به نتیجه نرسیده، و حالا آنها با لنوو وارد مذاکره شده اند.
 
طبق اخبار موجود، شرکت چینی قول داده که کارخانه ها و موقعیت های شغلی کنونی ژاپنی ها را حفظ نماید، بنابراین احتمالاً حدود 2000 نفر از کارکنان فوجیتسو به زیر پرچم لنوو منتقل گردند.
 
گفتنی است اگر این قرارداد به نتیجه برسد، لنوو جایگاه مستحکم تری به عنوان بزرگ ترین فروشنده کامپیوترهای شخصی در جهان کسب خواهد کرد، شرکتی که هم اکنون بیش از 21.1 فروش کل PC را در دنیا در اختیار دارد.
 
طبق آمار و ارقام موجود، لنوو با تصاحب بخش تولید کامپیوترهای شخصی فوجیتسو می تواند به 40 درصد بازار این محصولات در کشور ژاپن نیز تسلط یابد. در این بازار، فوجیتسو در رده دوم قرار دارد و رتبه اول به گروه NEC Lenovo Japan تعلق دارد که در سال 2011 با خرید 95 درصد سهام NEC از سوی لنوو تشکیل شد.

​​