تلفن همراه

خداحافظی همیشگی با گلکسی نوت۷

منبع: ایسنا
سامسونگ ممکن است گلکسی نوت ۷ را از هفته آینده برای همیشه در آمریکا غیرفعال کند.
 
به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد برای همیشه دستگاه‌های گلکسی نوت ۷ را در آمریکا از کار بیندازد و برای این کار آپدیتی ارائه خواهد داد که مانع از شارژ شدن این دستگاه‌های فراخوان شده می‌شود.
 
در هشداری که برای کاربران گلکسی نوت ۷ داده شده آمده است: از تاریخ ۱۵ دسامبر (۲۵ آذرماه) سامسونگ نرم‌افزارش را طوری اصلاح خواهد کرد که از شارژ شدن گلکسی نوت ۷ جلوگیری کند و بنابراین این گوشی دیگر کار نخواهد کرد.
 
سامسونگ از ماه گذشته گلکسی نوت ۷ را در آمریکا محدود کرد و این گوشی را از شارژ شدن بیش از ۶۰ درصد بازداشت. این به‌روزرسانی همچنین هر زمان که صفحه گوشی روشن می‌شد ظاهر شده و به دارنده گوشی یادآوری می‌کرد که این گوشی فراخوانی شده و باید بازگردانده شود.
 
پیش از این، سامسونگ در کانادا این گوشی را غالبا با غیرفعال کردن بلوتوث، وای‌فای، دیتای موبایل و تماس تلفنی بی‌استفاده کرد و این گوشی قادر به برقراری تماس تلفنی یا استفاده از اینترنت نبود. اما اکنون سامسونگ اقدامات جدی‌تری در پیش گرفته تا گوشی‌های باقی‌مانده از دست مصرف‌کنندگان را بازگرداند.
 
با جلوگیری از شارژ شدن این گوشی، سامسونگ آخرین قدم را برای غیرقابل استفاده کردن این گوشی برداشته است. این شرکت همچنان به دارندگان گلکسی نوت ۷ پیشنهاد می‌دهد این گوشی را بازگردانده و یا با دستگاه سامسونگ دیگری تعویض کند.
 
اولین فراخوان سامسونگ برای گلکسی نوت ۷ اوایل سپتامبر صورت گرفت، زمانی که آشکار شد تعدادی از این گوشی‌ها آتش گرفته‌اند. پس از آن در اواسط اکتبر و  زمانی که مشخص شد این گوشی‌ها مستعد داغ شدن هستند، پیشنهاد جابه‌جایی دستگاه‌های نوت ۷ را داد.
 
از تاریخ چهار نوامبر، زمانی که سامسونگ آخرین آپدیت را برای گلکسی نوت ۷ ارائه داد ۸۵ درصد از گوشی‌های فروخته‌شده به آنها بازگردانده شد، اما هنوز حدود ۲۸۵ هزار دستگاه در دست مشتریان وجود دارد. به نظر می‌رسد از کارانداختن کامل گوشی آخرین تلاش سامسونگ برای دریافت گوشی‌ها و یا حذف خطراتی باشد که مشتریان با آن مواجه هستند.

​​