تلفن همراه

عمیدیان خبر داد: نظارت دقیق رگولاتوری بر اجرای ترابردپذیری شماره موبایل/ ادعای ممانعت اپراتور از خروج مشترکان صحت ندارد

معاون وزیر ارتباطات درباره ابهام کارشکنی در خروج مشترکان موبایل از اپراتور، گفت: این صحبت‌ها درست نیست، اپراتور مقصد تصور می‌کند اپراتور مبدا برای خروج مشترک مانع‌تراشی کرده اما بررسی لاگ کاربر خلاف آن را نشان می‌دهد.
 
علی اصغر عمیدیان در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سوال که اپراتور اول با استناد به آمار مرکز مدیریت ترابرد (تغییر اپراتور با حفظ شماره موبایل) نتیجه اجرای ترابردپذیری را به نفع خود مثبت اعلام می‌کند، در همین حال اپراتور دوم نیز با استناد به آمار همین مرکز، اپراتور رقیب را به ممانعت از خروج مشترکان متهم می‌کند، چرا رگولاتوری شکایت اپراتور دوم در زمینه را بررسی و موضوع را شفاف نمی‌کند، گفت: این صحبت‌ها درست نیست. رگولاتوری به طور مرتب و دقیق بر اجرای ترابردپذیری نظارت دارد و شکایت‌‌ها را نیز بررسی می‌کند.
 
وی تصریح کرد: هیچ یک از آماری که درباره ترابردپذیری اعلام می‌شود معتبر نیست و فقط آماری که توسط رگولاتوری اعلام شود مورد اعتماد و استناد است.
 
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: ترابردپذیری شرایط و چارچوبی دارد. یک مشترک درخواست خروج می دهد اپراتور مقصد می‌بیند که یک لحظه جواب نیامد، می گوید حتماً اپراتور مبدأ ممانعت کرده است. اما وقتی لاگ کاربر را می‌آوریم و بررسی می‌کنیم می‌بینیم که واقعیت این نیست.
 
وی تأکید کرد: هر اپراتوری که ممانعت کند (از خروج مشترک) با آن برخورد می‌کنیم، تعارف نداریم و جریمه سنگین می‌کنیم.
 
عمیدیان خاطرنشان کرد: اما واقعا فضاهایی که گاهی گفته می‌شود بدون بررسی، نظارت و اعمال نظر رگولاتوری هیچ اعتباری ندارد.

۱ دیدگاه

  • متنفر از ترابرد

    متنفر از ترابرد

    با سلام خدمت معاون محترم وزیر از ۱۷ مرداد تا امروز که ۷ شهریور ۹۶ هست درگیر دردسر ترابرد و بازگشت به اوپراتور اول هستم بخدا دیگه خسته شدم باور کنید تازه فهمیدم تو این ارگان ها هیچ نظارتی نیست و حتی زور شما به ایرانسل نمیرسه جز تاسف برای شما حرفی ندارم پاسخ

​​