رگولاتوری

شمارش معکوس برای ترابردپذیری در اینترنت ثابت/ مشترکان ADSL حق جابه جایی اپراتور پیدا می کنند

منبع: تماس نیوز
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از برگزاری از ارایه حق انتخاب اپراتور توسط مشترکان ADSL و VDSL خبر داد و گفت: بیت استریم این آزادی عمل را به مشترکان می‌دهد که در هر زمان که بخواهند به صورت آنلاین و در کوتاهترین زمان ممکن، اپراتور ارایه‌دهنده خدمات ثابت خود را تغییر دهند.
 
27092_orig.jpg
علی‌اصغر عمیدیان دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از تصویب و ابلاغ مقررات حاکم بر ارایه خدمات عمده فروشی بیت استریم به اپراتورها خبر داد و گفت: این مقررات به منظور رقابتی کردن هرچه بیشتر بازار و تسهیل در ارایه خدمات در حوزه ارتباطات ثابت سیمی و کابلی تصویب شده است.
 
وی در تشریح بیت استریم با اشاره به اینکه با تصویب مقررات بیت استریم آزادی عمل و حق انتخاب مشترکان در تغییر اپراتورشان بیشتر می‌شود، افزود: بیت استریم این آزادی عمل را به مشترکان می‌دهد که در هر زمان که بخواهند به صورت آنلاین و در کوتاهترین زمان ممکن، اپراتور ارایه‌دهنده خدمات ثابت ADSL و VDSL خود را تغییر دهند. 
 
معاون وزیر ارتباطات اظهار کرد: با تدوین مقررات خدمات عمده‌فروشی بیت استریم فرصت جدیدی برای استفاده حداکثری از منابع و امکاناتی که در اختیار هر یک از دارندگان پروانه شبکه حوزه ارتباطات ثابت مبتنی بر سیم مسی یا کابل نوری وجود دارد، فراهم می‌شود و بر همین اساس از طریق اشتراک بخشهایی در شبکه دسترسی؛ از هرز رفت منابع جلوگیری و امکان توزیع و گسترش شبکه با سرعت بیشتر در تمامی نقاط کشور ایجاد می‌شود. 
 
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: در مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات روشها و شرایط ارایه خدمات بیت استریم و تعرفه‌های آن به تفکیک کلان شهرها، مراکز استان و شهرها پیش‌بینی شده است. 
 
وی با اشاره به اینکه خدمات بیت استریم بصورت مستقل از فناوری ارایه می‌شود، افزود: در مصوبه ۲۶۰ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مدلی پیش‌بینی شده که امکان سرمایه‌گذاری مشترک اپراتورها را برای توسعه VDSL فراهم می‌کند.

​​