فناوری اطلاعات

رئیس جمهور روسیه: تحول صنایع و استقلال اقتصاد ملی با اینترنت اشیاء

منبع: نشریه الکترونیک ترند
رئیس‌جمهور روسیه معتقد است که اینترنت اشیا (IoT) می‌تواند تغییر شگرف در صنایع و اقتصاد روسیه به وجود آورده و آن را از دیگر کشورها متمایز و مستقل نماید.
 
ولادیمیر پوتین که این سخنان را در جلسه‌ای با نمایندگان حوزه ارتباطات و اطلاعات در نمایشگاه فناوری منطقه Perm بیان کرده است گفت:
«تنها در صورتی می‌توانیم مستقل شویم که اینترنت اشیاء در صنایع مختلف به‌کار گرفته شود؛ اینترنت اشیا خود یک صنعت جدید است. کسی که این خوشه‌های اطلاعاتی را در اختیار داشته باشد، (که در بعضی صنایع دیجیتال هستند) می‌تواند آن‌ها را در تمام دنیا کنترل کند. بنابراین، ما باید به این نقطه برسیم».
 
وی در عین حال از عدم هماهنگی برنامه‌های دولتی برای توسعه اقتصادی دیجیتال، گله کرد:
 
پوتین در سخنرانی خود به گلایه یکی از سخنران‌های قبلی در مورد هماهنگ نبود برنامه‌های دولت در توسعه اقتصاد دیجیتال اشاره کرد و از وزیر توسعه اقتصاد و وزیر ارتباطات خواست که به این مسئله رسیدگی کنند تابا ایجاد هماهنگی‌های لازم، شرکت‌ها مزایای موجود را از دست ندهند.
 
رئیس جمهور روسیه همچنین از اتخاذ استراتژی جدید به منظور توسعه جامعه دیجیتالی و برنامه ریزی برای توسعه اقتصاد دیجیتالی این کشور خبر داده است.
 
اینترنت اشیا IoT سیستمی است که از اتصال دستگاه‌ها به وجود می‌آید. یکی از ویژگی‌های اصلی آن مستقل بودن دستگاه‌ها و توانایی آن‌ها در انتقال داده بدون نیاز به دخالت انسان است.

​​