باندپهن

«چاینا موبایل» ماه آینده 5G را به چین می‌برد

china unicom.jpg

 

شرکت مخابراتی «چاینا یونیکام» پیش‌بینی کرده است که از ماه آینده خدمات نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی موسوم به 5G را به صورت عمومی عرضه کند و به نظر می‌رسد این اقدام چین را در زمره نخستین کشورهای جهان برای دسترسی به سرویس‌های جدید ارتباطی قرار می‌دهد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این شرکت در همایش سالانه «پارتنر کنفرانس» خود که در شهر شانگهای برگزار شده بود خبر مذکور را منتشر کرد و در این راستا توضیح داد همکاری‌های گسترده‌ای را با شرکت تراشه‌ساز «کوالکام» و چند شرکت دیگر توسعه دهنده دستگاه‌های الکترونیکی آغاز کرده است.

کوالکام با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد به صورت رسمی از خدمات 5G این اپراتور موبایلی پشتیبانی می‌کند و در این میان برخی شرکت‌های چینی تولیدکننده دستگاه‌های الکترونیکی از جمله وان‌پلاس، اوپو، نوبیا، ویوو، شیائومی و زدتی‌ای نیز اعلام همکاری کردند تا برای استفاده از خدمات 5G شرکت «چاینا یونیکام» توسط کاربران چینی، در نسل جدید محصولات خود از مودم‌های جدید کوالکام با نام «اسنپدراگون 855» و «ایکس‌50 5جی» استفاده کنند.

در این کنفرانس شرکت‌های مذکور مدل‌های جدید دستگاه‌های موبایلی خود با قابلیت پشتیبانی از خدمات مخابراتی 5G را نیز به نمایش گذاشتند.

«کیانگ فو» مدیر توسعه شبکه‌های «چاینا موبایل» توضیح داد شرکت او هم اکنون در حال انجام سرمایه‌گذاری‌های فراوان برای توسعه خدمات 5G است و در این میان «فرانک مِنگ» مدیر شعبه کوالکام در چین اظهار داشت بسیار خرسند است که کاربران چینی به کمک این اپراتور موبایلی برای نخستین بار استفاده از خدمات 5G را تجربه می‌کنند.

 


​​