باندپهن

نشست جهانی مقامات 32 کشور برای افزایش امنیت 5G

5G.jpg

 

مقامات امنیتی و سفرای کشورهای مختلف در اروپا و آمریکای شمالی به همراه مقامات کشورهای آسیا پسیفیک نشستی را در شهر پراگ برگزار می‌کنند تا درباره ایجاد رویکرد جهانی برای امنیت نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی و ارتباطی (5G) تصمیم مشترک بگیرند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) «کنفرانس امنیت 5G پراگ» که با میزبانی دولت جمهوری چک برگزار می‌شود، نمایندگی از 32 کشور مختلف را دربر می‌گیرد. سخنرانان در این کنفرانس نمایندگان بلندپایه از ایالات متحده، ژاپن، انگلستان، کره جنوبی، استرالیا و هلند را شامل می‌شوند و هر کدام از آنها اهداف و سیاست‌های خود را برای توسعه امنیت خدمات مخابراتی 5G مطرح می‌کنند.

علاوه بر کشورهای مذکور، نمایندگان کمیسیون اروپا به دنبال آخرین نشست خود در ماه مارس تصمیم دارند کنفرانس جداگانه‌ای را برای دستیابی به استاندارد امنیت 5G در منطقه اتحادیه اروپا برگزار کنند.

سخنرانی افتتاحیه «کنفرانس امنیت 5G پراگ» را «آندره بابیس» نخست وزیر جمهوری چک انجام می‌دهد و در نظر دارد طی آن بر «تغییر نحوه همکاری کشورها در امنیت سایبری» تاکید کند و همچنین قرار است او بهترین راهکارهای موجود برای توسعه امنیت 5G متناسب با سیاست‌های اتحادیه اروپا، ناتو و سایر ملل را بازگو کند.

نخست وزیر چک در این خصوص گفت: «حفاظت هرچه بیشتر از شبکه 5G می‌توانید ساختار جوامع ما را تغییر دهد، توانایی‌های ما را بیشتر کند و امنیت بیشتری را برای ما برقرار سازد. ما نیازمند تغییراتی در مورد امنیت سایبری هستیم و من فکر می‌کنیم فهم دقیق از امنیت شبکه 5G فقط به شرکت‌های مخابراتی و کمپانی‌های مربوطه محدود نمی‌شود. امنیت سایبری نیازمند رویکرد جامع دولت‌ها است تا سیاست، فناوری و اقتصاد به صورت یکپارچه و انعطاف‌پذیر به یکدیگر متصل شوند و با یک زیرساخت جامع پیشرفت کنند».

 


​​