ابزارهای موبایلی تا سال 5 سال آینده 35 میلیارد دلار درآمد کسب می‌کنند

سیستم‌عامل ویندوز 8 که وارد بازار شود، گوشی هوشمند آیفون 5 و رایانه لوحی iPad mini اپل از محبوبیت‌شان کاسته می‌شود و در عین حال روزانه دست‌کم یک میلیون دستگاه الکترونیکی همراه مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید فعالیت خود را آغاز می‌کند و در این جریان شرکت RIM همچنان می‌کوشد تا اوایل سال 2013 میلادی BlackBerry 10 را وارد بازار جهانی کند. این در حالی است که بازار ابزارهای موبایلی در گستره جهانی همچنان محبوبیت بیشتری نزد کاربران پیدا می‌کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی Strategy Analytics پیش‌بینی کرده است که تا سال 2017 میلادی بازار جهانی ابزارهای گوشی‌های هوشمند که در سال 2009 میلادی کمتر از یک میلیارد دلار درآمد داشت، می‌تواند درآمدی بالغ بر 35 میلیارد دلار به دست آورد. بازار ابزارهای موبایلی در سال‌های آتی بیش از پیش مبتنی بر تبلیغات فعالیت می‌کند و به دنبال آن علاقمندی کاربران به کالاهای مجازی و مدل‌های تجاری بیشتر می‌شود.
 
در سال 2009 میلادی بیش از 70 درصد درآمد بازار جهانی ابزارهای موبایلی از هزینه‌های پرداخت شده برای بارگذاری ابزارها حاصل شد که استفاده از مدل‌های تجاری جدید باعث خواهد شد این بخش تنها 36 درصد درآمدهای بازار یاد شده در سال 2017 را تامین کند و مابقی از تبلیغات و دیگر بخش‌ها تامین شوند.
 
در سال 2013 میلادی تبلیغات بیشترین درآمد در این بازار را به دست خواهند آورد که بیشترین درآمد هم از تبلیغات در هر یک از ابزارها حاصل خواهد شد.

URL: https://www.ictna.ir/id/051456/

Code: 051456