رگولاتور: مخابرات 650 میلیارد تومان وجوه اضافی را باید برگرداند

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نامه ای به رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که شرکت مخابرات ایران 650 میلیارد تومان وجوه اضافی از مشترکین دریافت کرده و باید آن را به مشترکان برگرداند.
 
 
به گزارش ایرنا ،ˈعلی اصغر عمیدیانˈ در نامه ای به ˈعلی صالح آبادیˈ ضمن اعلام این مطلب ، افزوده است: اخیرا شرکت مخابرات ایران بدون اخذ مجوز لازم اقدام به افزایش تعرفه برخی از خدمات کرده و 6 تریلیون و 554 میلیارد و 932 میلیون و 683 هزار و 928 ریال وجوه اضافی از مشترکان دریافت کرده که سازمان در حال پیگیری موضوع است، تا مبلغ به مشترکان بازگردانده شود و نمی تواند به عنوان درآمد مخابرات ایران قلمداد شود.
 
شرکت مخابرات ایران علیرغم مخالفت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تعرفه مکالمه تلفن ثابت را افزایش داد و قبض آخرین دوره ( 15 مرداد تا 15 مهرماه 1392 ) را برمبنای تعرفه های جدید برای مشترکان ارسال کرد.
 
در نامه رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که در کدال سازمان بورس و اوراق بهادار منتشر شد، آمده است: شرکت مخابرات از این سازمان پروانه فعالیت دریافت کرده و تمام مفاد پروانه برای مخابرات لازم الاجراست و این موضوع در قرارداد فروش سهام کنترلی و مدیریتی مخابرات مورد تاکید سازمان خصوصی سازی قرار گرفته است.
 
بر این اساس طبق موافقت نامه پروانه هر گونه افزایش تعرفه خدمات بدون اخذ مجوز از کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ممنوع است.
 
همراه اول نیز تابع مفاد موافقت نامه پروانه است و دستور فرمایید به منظور جلوگیری از مشکلات ناشی از این امر موضوع بررسی و نتیجه به این سازمان اعلام شود. این نامه در تاریخ 16/7/92 در اختیار سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفته شده است .

URL: https://www.ictna.ir/id/058463/

Code: 058463