بلک‌بری گوشی ۱۰۰ دلاری عرضه می‌کند

پیش‌بینی شده است گوشی هوشمند Jakarta با میانگین قیمت ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار وارد بازار شود تا شرکت بلک‌بری از این طریق بتواند رقابت بیشتری را با گوشی‌های هوشمند اندرویدی موجود در بازار انجام دهد.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دی‌جی‌تایمز، شرکت بلک‌بری چندی پیش همکاری‌های خود را با شرکت Foxconn آغاز کرد تا بخشی از تولیدات خود را به آن‌ها واگذار کند. منابع آگاه در این راستا اعلام کردند که نخستین گوشی هوشمند مشترک این دو شرکت مبتنی بر سیستم‌عمل BlackBerry 10 با نام Jakarta در ماه آوریل وارد بازار می‌شود.
 
شرکت بلک‌بری می‌کوشد با عرضه گوشی هوشمند Jakarta سهم خود را که پیش‌تر به اندروید واگذار کرده بود پس بگیرد.
 
باید توجه داشت در حالی که بلک‌بری پیش‌تر 40 درصد بازار گوشی‌های هوشمند اندونزی را در دست گرفته بود، هم‌اکنون این رقم به 14 درصد رسیده است و بر این اساس سعی می‌کند در ماه آوریل Jakarta را وارد بازار اندونزی کند.
 
در حالی که تا پیش از این بلک‌بری بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در اندونزی بود، این موقعیت هم‌اکنون از آن سامسونگ شده است و شرکت‌های محلی نیز در این زمینه فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند.
 
به منظور دست یافتن به این اهداف شرکت Foxconn آمادگی خود را اعلام کرده است تا در ساخت گوشی هوشمند Jakarta نقش داشته باشد و در مجموع هزینه‌های صرف شده برای این محصول را کنترل کند تا قیمت نهایی آن کاهش یابد.
 
پیش‌بینی شده است که گوشی هوشمند Jakarta با میانگین قیمت 100 تا 150 دلار وارد بازار شود و این در حالی است که بیشتر گوشی‌های هوشمند ارزان موجود در بازار 200 دلار قیمت دارند.

URL: https://www.ictna.ir/id/060862/

Code: 060862