رونمایی از iOS 14 در کنفرانس مجازی توسعه دهندگان اپل

ICTna- برخلاف گوگل و سایر کمپانی های فناوری، اپل قرار است باوجود همه گیری کووید 10 کتفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC) را برگزار کند.
 
iphone-11-front-1.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مثل همیشه انتظار می رود اپل نگاهی به نسخه های جدید سیستم عامل های مختلف بیاندازد که شامل iOS14، IPadOS 14، macOS 10.16، watchOS 7 و tvOS 14  می شود.
 
این احتمال وجود دارد که اپل سورپرایزهایی هم داشته باشد از جمله نونوار کردن iMac پس از تاخیر طولانی مدت، تغییرات بسیار بزرگ و مهم در کل خط مک برای تخصیص چیپست مبتنی بر ARM و حتی نیم نگاهی به هدفون های شایعه شده درمورد اپل داشته باشد.
 
کتفرانس WWDC امسال به صورت حضوری برگزار نخواهد شد و تمام رویداد به صورت دیجیتالی خواهد بود و شرکت کنندگان از منزل آن را تماشا خواهند کرد.
 
به نظر می رسد اپل در مراسم امسال iOS 14 و iPadOS 14 را همزمان در کنفرانس توسعه دهندگان رونمایی خواهد کرد. باتوجه به ویژگی های جدید که چند مورد آن شایعه شده بود، ظاهرا امکان ضبط داخلی تماس ها در iOS 14 امکان پذیر خواهد بود. 
 
از سوی دیگر سرویس ترجمه Safari در هر دو سیستم عامل iOS 14 و iPadOS 14 عرضه خواهد شد.
 
احتمالا iOS 14 صفحه جدیدی خواهد داشت که کاربر می تواند لیست کاملی از تمامی اپ هایی که نصب کرده است را مشاهده کرده و آنها را فیلتر و دسته بندی کند. در به روزرسانی های جدید، Apple Pencil هم سیستم عامل iPad اپل را پشتیبانی خواهد کرد.
 
در نهایت، شایعه هایی درخصوص سیستم ویجت مانند آیپد وجود دارد که احتمالا جزئی از iOS 14 خواهد بود و همان مکان نما و پد لمسی که در آخرین نسخه سیستم عامل آیپد در دسترس است و آن را پشتیبانی می کند، در iOS 14 نیز در دسترس خواهد بود.
 
 

URL: https://www.ictna.ir/id/113148/

Code: 113148