دستگیری هکر یک آی اس پی در گیلان

رئيس پليس فتا استان گیلان به دنبال شناسایی و دستگیری هکر یکی از مراکز خدمات اینترنتی گفت: پیرو شکایت مدیر یکی از مراکز ارائه خدمات اینترنتی مبنی بر اینکه شبکه اینترنت پر سرعت حدود 80 نفر از کاربران شرکت توسط فرد یا افرادی مورد هک قرار گرفته به گونه‌ای که هیچکدام از مشتریان امکان دسترسی به اینترنت ندارند. لذا ﻤﺄمورین اقدامات خود را آغاز نمودند. طی بررسی‌های اولیه کلیه سیستم‌های موجود در شرکت مورد بازبینی که ضمن احصاء حفره‌های امنیتی موجود مشخص گردید صرفاً اینترنت یکی از مشتریان مورد هک واقع نگردیده، لذا در ادامه بررسی‌های فنی و تخصصی ﻤﺄمورین مدارکی دال بر متهم بودن مشتری مذبور بدست آورده و طی عملیاتی وی را دستگیر نمودند. متهم پس از رویت مستندات به جرم خود اعتراف نمود.
پلیس فتا به کاربرانی که از بستر ADSL استفاده می‌نمایند توصیه کرد: با تغییر شناسه کاربری و گذر واژه پیش فرض مودم و اختصاص رمز مناسب و استاندارد از هک و نفوذ افراد  فرصت طلب پیشگیری کرده و این نکته را همیشه مد نظر داشته باشند قبل از اتصال به اینترنت رایانه را به سه لحاظ اصلی یعنی آنتی‌ویروس‌ها ، آنتی‌بدافزارهای جاسوسی و فایروال تجهیز نمایند.
پلیس فتا هشدار داد: تخریب و اخلال در داده‌ها یا سیستم‌های رایانه‌ای و مخابراتی دیگری و نیز فروش یا انتشار و یا دسترس قرار دادن گذر واژه یا هر داده‌ای که امکان دسترسی غیر مجاز به داده‌ها یا سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی متعلق به دیگری را فراهم می‌کند جرم تلقی شده و پلیس با عاملین آن برخوردی قانونی خواهد داشت.


​​