سرمایه گذاری 12 میلیارد دلاری Oi SA برای توسعه LTE در برزیل

شرکت برزيلي Oi SA پس از کسب مجوز فرکانس‌هاي بي‌سيم 4G در مزايده‌ايي که آناتل (رگولاتور مخابراتي اين کشور) برگزار کرده بود، اعلام کرده است که قصد دارد از سال 2012 تا سال 2015، حدود 12ميلیارد دلار سرمايه‌گذاري کند که 6 ميليارد آن فقط در سال اول هزینه می­شود.

به گزارش طیف، فرانسيسکو واليم، رييس شرکت Oi SA که چهارمين و آخرين مجوز ملي طيف فرکانسي 2.5گيگاهرتز این کشور را دريافت کرده است، اظهار داشت: «با خريد بلوک‌هاي فرکانسي ملي در باند 2.5گيگاهرتز، قصد داریم تا دسترسي خود به فناوري LTE را ارتقاء داده تا امکان ارائه نرخ تبادل اطلاعات  100مگابيت بر ثانيه را برای مشتریان فراهم کنیم و به این ترتیب، موقعيت رقابتي خود را در بازار تحکيم بخشیم. اين فرکانس براي انتقال حجم بالايي از ديتا در مراکز شهري بزرگ، کاملاً ايده‌آل به نظر می­رسد.»
بنا بر اعلام اين اپراتور، بيش از 50 درصد هزينه‌هاي سرمايه‌گذاري (Capex)، براي ارتقاء زيرساخت باند وسيع همراه صرف خواهد شد که شامل افزايش سطح پوشش‌دهي، ارتقاء شبکه انتقال و راه‌اندازي خدمات جديد مي‌شود. البته پلت‌فرم خدمات اينترنتي پرسرعت اين شرکت، ترکيبي از چند فناوري FTTH، Wi–Fi، 3G و LTE خواهد بود.
همچنين اين شرکت اعلام کرده است که تحقيقات ميداني و آزمايشي تجهيزات LTE در فرکانس 2.5گيگاهرتز را با موفقيت به پايان رسانده است که اساس و بنيان خدمات 4G اين شرکت محسوب خواهند شد.
شایان ذکر است که Oi SA، تحقيقات و بررسي‌های مربوط به LTE را از سال گذشته در برخي شهرهای ايالت ريودوژانيرو اجرا ‌کرده است و از توپولوژي‌هاي مختلف شبکه بهره برده است.
مدير بخش توسعه و مهندسي شرکت Oi SA در اين زمينه تأکید کرد: «ما ويژگي‌ها و عملکرد تکنيکي تجهيزات پنج وندور LTE با نامهای هواوي، آلکاتل‌ ـ لوسنت، نوکيا ـ زيمنس، ZTE و اريکسون را ارزيابي کرديم و در حال حاضر، مي‌توانيم در مورد کارکرد اين فناوري و مناسب‌ترين ساختار براي دستيابي به بالاترين سرعت باند وسيع و با کمترين تأخير، نظري قطعي و کارشناسانه ارايه دهيم." شايان ذکر است که شرکت Oi خدمات باند وسيع را در باند 450مگاهرتز نيز آزمايش کرده است.


​​