فناوری NFC بلای جان نوکیا، سامسونگ و گوگل

نقص امنیتی در فناوری بی سیم NFC که خرید همراه با استفاده از گوشی را تسهیل می کند، به بلای جان دهها مدل گوشی مختلف مبدل شده است.
 
به گزارش فارس به نقل از ای ویک، چارلی میلر محقق امنیتی حاضر در کنفرانس امنیتی بلاک هت 2012 توانست با بهره گیری از آسیب پذیری امنیتی در فناوری بی سیم Near Field Communication یا (NFC)  کنترل یک گوشی هوشمند مجهز به سیستم عامل آندروید را در اختیار بگیرد.


وی تصریح کرده که از این نقص می توان برای نفوذ به برخی گوشی های نوکیا و همین طور گوشی های ساخت شرکت سامسونگ نیز بهره گرفت.


به گفته وی برچسب های فناوری بی سیم NFC دارای آنتن هایی هستند که در کارت های هوشمند به کار گرفته شده به منظور انتقال اطلاعات به دستگاه های NFC reader به کار گرفته می شوند. این برچسب ها شماره های همراه و آدرس های وب خاصی را برای گوشی ها ارسال می کنند که دسترسی به آنها در فاصله نزدیک برای موبایل ها ممکن است.


اما می توان با دستکاری reader ها داده های موجود در برچسب های NFC را تغییر داد و داده هایی آلوده را برای گوشی ها ارسال نمود. این داده ها ممکن است شامل آدرس یک وب سایت آلوده به کرم و ویروس باشد که در صورت هدایت مرورگر گوشی به سمت آن انواع کرم و بدافزار به تلفن همراه فرد منتقل خواهد شد.


این محقق امنیتی از طراحان این فناوری و همین طور شرکت های سازنده گوشی خواست برای رفع مشکل یاد شده وارد عمل شوند.


​​