مخابرات: سرعت اینترنت درایران براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است

خبرآنلاین نوشت: جمعی از کاربران خبرآنلاین ازکاهش سرعت اینترنت همراه اول گله مند بودند. زارعیان مدیرروابط عمومی شرکت مخابرات ایران در این باره توضیح داد و عنوان داشت:« سرعت اینترنت درایران براساس مصوبه شورای عالی فرهنگی است»
مهدی نوشته بود:« با سلام وخسته نباشید. همراه اول ماهی 100000می گیره و اینترنت به گوشی وصل می کنه، اینترنتی که نشه یک ایمیل باهش چک کرد یا یک خبر گزاری ایرانی چک کرد به چه درد می خوره؟واقعا این همه مشترک پولش کجا میره ؟کسی نیست جواب.گو باشه»
فرشاد نیز نوشته بود:« خبرآنلاین ترو به قرآن این مشکل اینترنت رو به مخابرات بگو. به خدا برای اومدن به سایت شما هم مشکل داریم سرعت دانلود که افتضاحه هزینه اینترنتم که بالاست تو بگو این مشکل رو میشه نادیده گرفت؟ من 60 درصد از کار روزانه ام با اینترنته وهرروز با سرعت اینترنت کلافه می شم قسم ات می دم به خدا که مشکل اینترنت رو یکاری کنی حل بشه
زارعیان در گفت و گو با خبر آنلاین گفت:« براساس مصوبه شورای عالی فرهنگی سرعت اینترنت 128 کیلو بایت تعیین شده است. پس این سرعت معمولی است. اگر کاربران ما سرعتشان از این میزان تعیین شده کمتر شده و یا دچار اختلال شده اند می توانند با شماره 2828 تماس بگیرند تا به مشکل اینترنت آنها رسیدگی شود.»
وی درباره شرایط داشتن سرعت هایی بیش ازاین میزان نیز گفت:« کسانی مانند دانشجویان و کسانی که قصد دارند کارهای تحقیقاتی انجام دهند.می توانند با مدارک مورد نیاز به دفاترمخابراتی مراجعه کنند و درخواست خود را ارائه دهند.»
زارعیان در باره مشکل یکی ازمخاطبین درباره کاهش سرعت اینترنت گوشی های تلفن همراه نیزگفت:« با استفاده ازاین گوشی های تلفن می توان ازهرسرعتی که مجاز به آن باشند استفاده کنند. اما اگرازاین سرعت تعیین شده نمی توانند استفاده کنند. باید علت را درقابلیت های گوشی های خود جست و جو کنند. زیرا مواردی چون مودم ، قطعات و یا نوع گوشی در این موضوع تاثیر گذار هستند.»


​​