ال جی قوی‌ترین گوشی چهارهسته‌ای جهان را عرضه می‌کند

شرکت Qualcomm از آغاز همکاری‌های جدیدی با LG خبر داده است که به موجب آن شرکت کره‌ای یاد شده از ماه آینده گوشی هوشمند جدیدی را با پردازنده چهارهسته‌ای روانه بازار می‌کند.به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این گوشی هوشمند که قرار است در مرحله نخست وارد کشور سازنده شود، پس از مدت کوتاهی به دست  کاربران جهانی خواهد رسید. برای این گوشی هوشمند پردازنده چهارهسته‌ای  Snapdragon S4 Pro مجهز به تراشه APQ8064 در نظر گرفته شده است و کاربران به کمک آن می‌توانند به شبکه مخابراتی LTE متصل شوند.


بیانیه منتشر  شده در این زمینه از سوی این شرکت تراشه‌ساز اعلام داشته است: «شرکت Qualcomm آخرین پلتفورم Snapdragon S4 Pro را در اختیار شرکت LG گذاشته است که این پلتفورم مخصوص گوشی‌های هوشمند ساخته شده و شامل 4 هسته پردازشگر مجزا می‌شود که از ابتدای سپتامبر وارد کره شده است و به دنبال آن وارد دیگر کشورهای جهان نیز می‌شود».


در ادامه  این بیانیه آمده است: «این گوشی هوشمند جدید تنها محصول در بازار جهانی  است که شامل این پردازنده می‌شود و برای آن امکان پشتیبانی از کانال‌های  مختلف شبکه‌های مخابراتی 3G و LTE در نظر گرفته شده است».


شرکت LG همچنین روز گذشته گوشی هوشمند جدیدی را از سری محصولات Nexus گوگل معرفی کرد و توضیح داد که به زودی این گوشی هوشمند را شرکت مخابراتی NTT DoCoMo عرضه می‌کند. این گوشی با نام LG Optimus Nexus وارد بازار می‌شود و برای آن نسخه 4.1 سیستم‌عامل اندروید در نظر گرفته شده است که از دیگر امکانات آن می‌توان به پردازنده چهارهسته‌ای Snapdragon S4 Pro اشاره کرد.


​​