تلفن همراه

این هفته ۸میلیون iPhone 5 فروخته می‌شود

 

گوشی هوشمند iPhone 5 اپل پس از مدت‌ها انتظار سرانجام روز گذشته وارد بازار شد تا همه تحلیلگران و کارشناسان از امروز پیش‌بینی‌های خود را در مورد میزان فروش آن در بازار اعلام کنند. یکی از این تحلیلگران به کمک روشی غیرمعمولی احتمال داده است که تا پایان این هفته بیش از 8 میلیوندستگاه iPhone 5 در بازار فروخته می‌شود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، "جِن مونستر"(Gene Munster) و گروه تحقیقاتی آن در مرکز Piper Jaffray در روز نخست ورود iPhone 5 به بازار در فروشگاه‌های اپل حضور یافتند تا نحوه فروش این محصول را بررسی کنند. بررسی خطی این افراد در فروشگاه‌های مختلف اپل در نیویورک، بوستون و مینئاپلیس نشان داد که میزان جمعیت حاضر برای خرید این گوشی 83 درصد بیشتر از افرادی است که برای خرید iPhone 4S جمع شده بودند.

این مسئله موجب شد تا شرکت تحقیقاتی یاد شده پیش‌بینی کند در هفته نخست ورود iPhone 5 به بازار بیش از 8 میلیون دستگاه از آن به فروش برسد که این رقم در میانه پیش‌بینی قبلی مبنی بر فروش 6 تا 10 میلیون دستگاه قرار دارد.

کارشناسان با این روند پیش‌بینی کرده‌اند که در نخستین فصلی که iPhone 5 وارد بازار جهانی شده است شرکت اپل بتواند 49 میلیون دستگاه از آن را به فروش برساند که این رقم می‌تواند به شرکت اپل در جریان رقابت با سامسونگ کمک کند و خود را به آن نزدیک‌تر کند.


​​