تلفن همراه

آیفون ۵ هم جیلبریک شد!

 

خبرآنلاین: آخرین دستگاه اپل با سرعتی باورنکردنی که رکوردی برای هکرهای سخت افزاری و نرم افزاری این کمپانی محسوب می شود ، توسط فردی به نام گرانت پاور جیلبریک شد.
خوب، خیلی هم طول نکشید. یعنی تقریبا کمتر از یک روز پس از عرضه عمومی آیفون 5 نگذشت که یک نفر موفق شد جدیدترین دستگاه اپل را هم جیلبریک کند. گرانت پاول، معروف به chpwn ، عکسی از برنامه جیلبریک کننده Cydia   را روی توئیتر خود گذاشت که در حال اجرا شدن بر روی آیفون 5 بود.
او در پستش نوشت که این عکس کمتر از 12 ساعت پس از آغاز عرضه رسمی آیفون 5 ، گرفته شده است. اپل روی آخرین آیفون اش تغییرات بسیار رادیکالی اعمال کرده ، اما به نظر می رسد که هنوز هیچ تمهیدی  برای جلوگیری از جیلبریک کردن iOS6  در نظر گرفته نشده است. اینکه یک نفر بفهمد چگونه می توان یک دستگاه اپل را جیلبریک کرد خیلی تعجب آور نیست، اما وقتی فردی بتواند به این سرعت چنین کاری را انجام دهد ، واقعا باور نکردنی است!
در واقع برای هکر های اپلی که سخت افزار ها و نرم افزارهای این کمپانی را جیلبریک می کنند ، جیلبریک کردن iOS6 آن هم در اولین روزی که اپل نسخه بتای مخصوص توسعه دهندگان را بست، یک رکورد قلمداد می شود.
البته همانطور که Gizmodo هم اشاره کرده ،جیل بریک شدن آیفون 5 توسط یک هکر حرفه ای مسلما به این معنا نخواهد بود که بقیه کاربران هم می توانند این کار را انجام دهند.
اما مثل این همه شما می توانید آیفون 5 را خیلی خیلی زودتر از آنچه تصور می کردید کرک کنید!


​​