هزينه رومينگي كه حجاج بايد بپردازند...

 

حجاج بيت‌الله الحرام مي‌توانند در مدت پيش از سفر سرويس رومينگ تلفن همراه خود را از طريق اپراتور تلفن خود فعال كنند تا مشكل تماس از تلفنخانه‌ها و يا قطعي تماس با خانواده‌شان نداشته باشند.

به گزارش ایسنا همراه اول و ايرانسل اعلام كردند كه روشن كردن گوشي با سيم‌كارت همراه اول در تمامي نقاط جهان رايگان است.

همراه اول همچنين تاكيد كرده است كه مكالمه با ايران 700 تومان، دريافت مكالمه 350 تومان، ارسال پيام كوتاه 300 تومان و دريافت پيام كوتاه رايگان است.

پيش از اين اعلام شده بود كه هزينه مكالمات مشتركيني كه از سرويس رومينگ بين‌الملل استفاده مي‌كنند، بر اساس تعرفه‌هاي كشور ميزبان محاسبه مي‌شود و چنانچه مشترك ايراني، در كشوري به غير از ايران، به برقراري تماس مبادرت ورزد، اين نوع تماس، با تماس داخلي متفاوت بوده و با نرخ تماس بين‌الملل به مقصد ايران محاسبه خواهد شد.

شركت ارتباطات سيار همچنين تاكيد كرده است كه بهتر است مشتركان به منظور جلوگيري از استفاده از رومينگ بين‌الملل و تحميل هزينه اضافي، به روش زير عمل كنند.

وضعيت منوي Network گوشي تلفن همراه خود را در حالت Manual قرار داده و IR-MCI يا IR-TCI را انتخاب كنيد. با فعال‌سازي PINCODE و SECURITY CODE (قفل ايمني) گوشي از سوء استفاده از تلفن در موارد مفقودي و يا سرقت تلفن همراه جلوگيري به عمل آوريد.

روش شماره‌گیری در هنگام استفاده از سرويس رومينگ

موبايل ******** 009891

شماره ثابت (تهران) ******** 009821 است.

به گزارش ايسنا، هزینه هر دقیقه مکالمه حجاج با ایران از طریق سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری ایرانسل هم صرف نظر از اینکه از خدمات کدام یک از اپراتورهای عربستان استفاده می‌کنند 6989ریال، هزینه هر دقیقه مکالمه با داخل عربستان 4989ریال، هزینه هر دقیقه مکالمه دریافتی از ایران 3489ریال و بهای ارسال هر پیام کوتاه 2289ریال تعیین شده است. ضمن آنکه امکان استفاده از خدمات اینترنت همراه در صورت انتخاب اپراتور زین نیز برای مشترکین ایرانسل فراهم شده است.

روابط عمومي ايرانسل اعلام كرده است: كلیه مشتركین سیم‌كارت‌های اعتباری ایرانسل زائر خانه خدا، بايد برای اطمینان از فعال‌سازی رایگان خدمات رومینگ بین‌الملل برروی سیم‌کارت خود، حداقل 24 ساعت قبل از خروج از كشور، كد دستوری #1*111* را از خط ایرانسل خویش شماره‌گیری کنند. مشترکین سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل نیز، برای فعال سازی خدمات رومینگ، بايد با شماره 700 تماس بگیرند.

همچنین حجاج در صورت نیاز می‌توانند پس از فعال‌سازی سرویس رومینگ بین‌الملل، با "مركز خدمات مشترکین ویژه حجاج ایرانسل" به شماره 711 و یا 00989377110000 و همچنین نشانی پست الکترونیک haj@mtnirancell.ir تماس گرفته و سوالات و مشکلات احتمالی خود را با کارشناسان خدمات مشترکین ایرانسل مطرح و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند.

بنابر اعلام، شارژ سیم‌كارت‌های ایرانسل حجاج علاوه بر كارت شارژ، از طریق روش‌هایی نظیر شارژ اینترنتی از طریق بانک‌های طرف قرارداد، خرید اعتبار و شارژ مستقیم از وبسایت ایرانسل و کنترل حساب اینترنتی، شارژ مستقیم با تلفن همراه از طریق نشانی charge.irancell.ir ، نماینده ایرانسل مستقر در کشور عربستان، سرویس ارسال شارژ و همچنین سرویس خط به خط ممكن است. بنابر اعلام، استفاده از شارژ شگفت انگیز، در حالت رومینگ امکان‌پذیر نیست.


​​