لبه تکنولوژی

تلفنهای فرمانبردار در راه اند

 

یک شرکت ساخت نرم افزار تشخیص گفتار با همکاری سازندگان تراشه روی فعال کردن این نرم افزار در تلفنهای همراهی که در حالت غیرفعال قرار دارند همکاری می کند تا وقتی فرمانی را به تلفن منتقل می کنیم حتی در حالت غیرفعال نیز آن را اجرایی کند.
به گزارش مهر، ولاد سجنوها مسئول بخش فناوری ارتباطات اظهار داشت که شرکت نوانس " Nuance" با همکاری چند شرکت سازنده تراشه که فعالانه درباره تحقق فعال کردن این تراشه در حال غیر فعال فکر می کنند همکاری می کند.

شرکت نوانس مستقر در ماساچوست درحال بررسی بازار بهتری برای نرم افزار تشخیص گفتار است که در سالهای اخیر با  قابلیتهای صدا محور شدن تلفنهای هوشمند از اهمیت بسیاری برخوردار شده است ، برای مثال این تلفنها از این توانایی برخوردارند که با صدای کاربر برای مثال وضعیت هوا را بررسی کرده و یا یک رستوران ژاپنی را پیدا کنند.

شرکت نوانس برنامه اجرایی کمک مجازی به نام " برو اژدها" (Dragon Go) طراحی کرد و بسیاری اعتقاد دارند که این نرم افزار صدای نرم افزار فرمان صوت اپل را که با عنوان Siri کار می کند فراهم کرده است.

سجنوها اعتقاد دارد که ظرف یک یا دوسال قادر خواهید بود با تلفن خود صحبت کنید، درحالی که تلفن در حال غیر فعال یا حالتی که باطری را ذخیره می کند، صفحه آن خاموش است و برای مثال می توانید از تلفنی که روی میز قرار داده اید پرسشهایی را چون قرار ملاقات بعدی من چه زمانی است، یا این که وضعیت آب و هوا در این تاریخ چیست مطرح کرده و تلفن نیز صدای شما را حین صحبت تشخیص داده، فعال می شود و درخواست را انجام می دهد.

وی افزود: درحال حاضر تنها روشن کردن صفحه دستگاه و یا به عبارت دیگر فعال کردن آن مشکل اولیه است، بنابراین پیشرفت ما در این زمینه به آرامی درحال انجام است تا این مشکلات از سر راه برداشته شوند.

وی همچنین انتظار دارد که پیشرفتها برای دستگاه موبایل برای گوش کردن به یک صدای نامفهوم و همچنین تشخیص صدای کاربر برای اجرایی کردن فرمان های خواسته شده نیز قابل تحقق باشد.

اما از سوی دیگر این شرکت هشدار داده است که پس از ارائه این فناوری سازندگان نرم افزارها باید مراقب باشند که خدمات آنها ترسناک و یا آزاردهنده نباشد. مسئله حریم خصوصی و امنیت نخستین دغدغه هایی هستند که در این زمینه باید مورد توجه قرار بگیرند.


​​