تلفن همراه

مخابرات: سرويس هاي مدرن مخابراتي با قيمت ارزان بزودي به مردم ارايه مي شود

 

مديرعامل شرکت مخابرات ايران گفت: سرويس هاي بسيار مدرن مخابراتي و ارتباطي بزودي با قيمت ارزان به همه مردم در شهرها و روستاهاي کشورمان ارايه مي شود.

ˈمظفر پوررنجبرˈ روز يکشنبه در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا ضمن بیان این مطلب  افزود: IP TV ( تلويزيون با پروتکل اينترنت) ، دسترسي به پهناي باند وسيع و سرويس هاي موجود در آن، سيستم هاي بانکي و تمام خدمات شهرداري، نيروي انتظامي و ماليات از جمله اين سرويس هاست. وي تاکيد کرد: با ارايه اين سرويس ها به قيمت ارزان، همه مردم کشور مي توانند امور خود را در خانه انجام دهند. مديرعامل شرکت مخابرات ايران با اشاره به اينکه مخابرات پيش از اين بيشتر به ارايه سرويسهاي مبتني بر صوت يعني تلفن ثابت و تلفن همراه مي پرداخت،گفت: در چند سال گذشته ارايه خدمات ديتا و مبتني بر IP نيز در اين شرکت توسعه يافته است.

پوررنجبر افزود: تعداد مشترکين پهناي باند وسيع شرکت مخابرات ايران از يکصد هزار مشترک در دو سال گذشته به سه ميليون مشترک در سال 91 افزايش يافته است. وي درباره برنامه تغيير و تحول شرکت مخابرات ايران گفت: با اجراي اين طرح، حوزه هاي تلفن ثابت، تلفن همراه و فناوري اطلاعات متولي پيدا مي کند، از حالت مديريت گرايي خارج شده و اختيار و قدرت اين بخش ها توزيع مي شود. مدير عامل شرکت مخابرات ايران افزود: با اين کار حوزه هاي مخابراتي در راستاي نياز مردم، سامان مي يابد.

وي همچنين در پاسخ به سوال خبرنگار ايرنا درباره جمع شدن شرکتهاي مخابرات استاني در برنامه تغيير و تحول گفت: اين مساله در حد يک پيشنهاد است و هنوز درباره آن تصميم گيري نهايي نشده است. وي آخرين آمار شماره هاي تلفن همراه اپراتور همراه اول در کشور را 50 ميليون و تلفن ثابت را 25 ميليون اعلام کرد.


​​