تلفن همراه

پاسخ مخابرات به متقاضی EDGE: اگر اینترنت همراه پرسرعت می خواهید تا خرداد ۹۲ صبر کنید LTE میدهیم

 

خبرآنلاین: یکی از خوانندگان از سرعت پائین اینترنت همراه اول (GPRS) گله مند بود و تقاضای استفاده از خدمات نسل ٢/٧٥ (EDGE) را داشت. مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات ایران گفت:« تا خرداد 92 نسل چهارم تلفن همراه وارد کشورمی شود»
علی رضا یکی از خوانندگان خبر نوشته بود:« با سلام ، سرعت اینترنت همراه اول (GPRS) در شهرستان فسا (استان فارس) بسیار پایین است در حالی که هم اکنون همراه اول در بسیاری از شهرستان ها، خدمات نسل ٢/٧٥ (EDGE) را ارائه میدهد، اما در فسا همچنان نسل ٢/٥ (GPRS) ارائه میشود که سرعت بسیار کمتری دارد.(سرعت EDGE تقریبا دو برابر GPRS است) چرا همراه اول با این بودجه میلیاردی، سیستم های خود را ارتقا نمیدهد؟؟ لطفا این مشکل را از اداره مخابرات فسا پیگیری کنید با تشکر»
زارعیان در پاسخ به این خواننده گفت:« اپراتورها براساس پروانه هایی که دارند می توانند خدمات اینترنتی ارائه کنند. اما این خدامات به مرورارتقاء پیدا می کند. فاصله میان هر نسل نیز دو سال در نظر گرفته شده است.امروزما ازسیم کارت های تلفن نسل سوم که رایتل نام دارد استفاده می کنیم.ازاین نسل باید دو سال بگذرد تا بتوانیم ازامکانات نسل چهارم استفاده کنیم. دوسال در نظر گرفته شده نسل سوم تا خرداد 92 به اتمام خواهد رسید. پس ازاین زمان اپراتور های ما می توانند ازخدمات جدید تری استفاده کنند. 


​​