تلفن همراه

کنگره موبایل ایران بهمن ماه در تهران برگزار می شود

 

کنگره موبایل ایران به عنوان بزرگترین رویداد در حوزه تلفن همراه و فناوری های مرتبط و با هدف استفاده از ظرفیتهای رو به توسعه فناوریهای همراه 29 بهمن تا دوم اسفندماه سال جاری در تهران برگزار می شود.
به گزارش مهر، این کنگره توسط مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه صنعتی شریف و در قالب برپایی همایش های علمی تخصصی، مسابقات و جشنواره نوآوریهای همراه ایران و نمایشگاه تخصصی در محل نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.

محمد امین پهلوان زاده دبیر کنگره موبایل ایران با اشاره به اهداف برپایی این کنگره اظهار داشت: وسایل ارتباطی جدید و قابل حمل در کوچک شدن جهان و تسریع و تسهیل ارتباط نقش اساسی داشته است به نحوی که این فناوریها به دلیل عدم وابستگی به مکان در مقایسه با سایر فناوریهای دیجیتال، توسط اقشار بیشتری از مردم در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرند و در نتیجه تاثیر بیشتری در زندگی اجتماعی، سبک زندگی و رفتار مصرفی آنها دارند. براین اساس فناوریهای همراه مهمترین فناوریهای فردی هستند که ضمن ایجاد خلوت مستقل فردی، رابطه اجتماعی فرد را در بستر شبکه های فردی شده معنادار کرده است.

وی با بیان اینکه فناوری همراه در عین فردی بودن عنصری کاملا اجتماعی است و در واقع فرصت و ظرفیت مهمی را برای هر دو عنصر فردگرایی و جامعه گرایی فراهم می آورد گفت: ظرفیتهای رو به توسعه فناوریهای همراه در مسیری قرار دارد که این صنعت ارتباطی را تبدیل به صنعت پرظرفیت به لحاظ کاربران کرده است. همچنین تمایل شدید نسل جوان به استفاده از ابزارهای ارتباطی مدرن در واقع نشاندهنده موج عظیمی از تقاضا و خواست برای حضور در جامعه اطلاعاتی است و ارتباطات اجتماعی کاربران را افزایش داده است.

کنگره موبایل ایران در قالب برپایی همایشها و سمینارهایی همچون خدمات ارزش افزوده بر بستر تلفن همراه (Mobile VAS)، خدمات عمومی و دولت همراه (Public and Government Mobile Services)، خدمات مالی و پرداخت همراه (Mobile Banking and Payment) و محتوا و نرم‌افزارهای همراه ( Mobile Apps and Contents) برگزار می شود.

همزمان با برپایی این کنگره جشنواره نوآوریهای تلفن همراه و نمایشگاه تخصصی موبایل در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

در جشنواره نوآوریهای تلفن همراه 4 مسابقه با عناوین "تولید نرم افزار(APP)" ، "شهروند دیجیتال"، "ایده های شهروندی" و مسابقه "وب همراه (Mobile Web )" درنطر گرفته شده است که اطلاع رسانی از نحوه شرکت در این مسابقات بزودی اعلام می‌شود.


​​