اپراتورها

مديرعامل شركت ارتباط مشترك شهر : نمي‌گذاريم پايتخت تبديل به جنگل دكل‌هاي فلزي شود

 

 
مديرعامل شركت ارتباط مشترك شهر تهران با اعلام وجود حدود هشت هزار دكل آنتن در پايتخت، از اعلام تعداد دكل‌هاي غيرمجاز نصب شده خودداري كرد، اما گفت: از تبديل شهر تهران به جنگل دكل‌هاي فلزي جلوگيري مي‌كنيم.

به گزارش ایسنا، اردوبادي در نشست خبري با اشاره به اينكه براي دريافت عوارض از دكل‌ها، چهار هزار و 217 دكل توسط شركت ارتباط مشترك شناسايي شد كه قدمت 14- 15 ساله دارند، افزود: حدود سه هزار و 700 دكل نيز بعدها به اين تعداد اضافه شد.

وي يكي از اقدامات موثر شركت ارتباط مشترك شهر را جلوگيري از نصب دو هزار و 500 دكل جديد در شهر عنوان كرد و گفت: تمامي تقاضاهاي جديد براي نصب دكل بايد در اين شركت بررسي و مجوز آن توسط شهرداري صادر شود.

اردوبادي با اشاره به فعاليت كميته تخصصي به منظور بررسي نصب دكل‌ آنتن‌هاي جديد در تهران اظهار كرد: در اين كميته نمايندگان كليه دستگاه‌هاي مرتبط همچون حوزه شهرسازي، خدمات‌ شهري، سازمان پارك‌هاو فضاي سبز و ديگر بخش‌هاي مرتبط حضور دارند ضمن اينكه از مسئولان وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محيط زيست نيز براي شركت در جلسات دعوت مي‌شود كه تنها در برخي موارد حضور مي‌يابند.

وي در عين حال تاكيد كرد كه به هيچ سازماني بابت نسبت دكل‌هاي مخابراتي اعتراض ندارد و از همه مي‌خواهد كه به هر نحوي كه مي‌توانند به شركت ارتباط مشترك شهر كمك كنند.

وي با انتقاد از صدور مجوز اپراتور جديد تلفن همراه گفت: اگر قرار باشد هر اپراتوري راسا دكل‌هاي مخابراتي در شهر نصب كند، تهران به شهر دكل‌ها و آنتن‌هاي BTS تبديل مي‌شود.

اردوبادي در ادامه با بيان اينكه متولي امور مربوط به تشعشات و ضرر و زيان آن شهرداري نيست، افزود: سازمان انرژي اتمي متولي تشعشات است و براي صدور مجوز اپراتور جديد اين سازمان كنترل‌هاي لازم را انجام داده و اعلام مي‌كند كه ميزان تشعشع كاربر جديد مجاز است يا نه.

مديرعامل شركت ارتباط مشترك شهر سوالي درباره اينكه ميزان فاصله استاندارد دكل‌هاي مخابراتي از خانه‌هاي مسكوني چه ميزان است را بي‌پاسخ گذاشت و گفت: متولي اعلام اين موضوع سازمان انرژي اتمي است.

وي با بيان اينكه شهروندان مي‌توانند شكايت خود در ارتباط با نصب دكل و آنتن غيرمجاز را به سامانه 1888 اطلاع دهند، گفت: شركت ارتباطات مشترك شهر به عنوان متولي اصلي اجراي مصوبه سامان‌دهي دكل‌ها و آنتن‌هاي مخابراتي كه سه ماه قبل از سوي شوراي شهر ابلاغ شده، شناخته مي‌شود و اين مسئوليت را دنبال خواهد كرد.

وي در ادامه با بيان اينكه زيباسازي دكل‌هاي و آنتن‌هاي مخابراتي نيز در برنامه‌هاي آتي شركت ارتباط مشترك شهر قرار دارد، گفت: در مجموعه پارك شهر پنج دكل آنتن وجود دارد كه سه مورد از آنها با استفاده از درخت زيباسازي شده است. اما اين اقدام با واكنش برخي شهروندان مواجه شد و بعضا تصور كردند كه ما در درختان دكل آنتن نصب مي‌كنيم.

به گزارش ايسنا، خبرنگاران پرسش‌هاي گوناگوني در ارتباط با نحوه اجراي مصوبه شوراي شهر و فعاليت‌هاي شركت ارتباط مشترك شهر داشتند اما بخشي از اين سوالات بي‌پاسخ ماند و مديرعامل اين شركت وعده داد كه نشست خبري ديگري در آينده نزديك برگزار شود.


​​