تلفن همراه

وضعيت عرضه نسل جديد سيم‌كارت‌ها در ايران

 

ميكروسيم‌كارت‌ها (سیم‌کارت‌های کوچک) به عنوان نسل جديد سيم‌كارت با گوشی‌های نسل جدید سازگارند و از جمله خدمات جديد اين روزهاي دنياي تكنولوژي و تلفن‌هاي هوشمند محسوب مي‌شوند كه چندي است در ايران هم رايج شده و توسط اپراتورها ارائه مي‌شوند.

به گزارش ایسنا، «میکروسیم»ها در اندازه کوچک و سازگار با گوشی‌ها و ابزارهای نسل جدیدی همچون iPhone ،iPad هستند و با ورود نسل جديد گوشي‌هاي تلفن‌ همراه به كشور كه مستلزم داشتن ميكروسيم‌كارت‌ها هستند، دو اپراتور تلفن همراه در كشور هم چندي است نسبت به ارايه اين نوع سيم‌كارت‌ها اقدام كرده و تعويض سيم‌كارت‌هاي معمولي به ميكروسيم را انجام مي‌دهند.

در اين باره روابط عمومي اپراتور اول تلفن همراه كشور به ايسنا گفت: فروش ميكرو سيم‌كارت‌ها همچنان ادامه دارد و هر زمان مشترك تقاضا كند ميكروسيم درخواستي آماده خواهد شد.

اواخر سال گذشته هم اين شركت اعلام كرده بود كه تعويض سيم‌كارت و ارائه ميكروسيم كارت جديد، بدون اخذ وجه اضافي (به قيمت تعويض سيم كارت معمولي) انجام مي‌شود و هزينه اين تعويض براي مشتركان دائمي در صورتحساب دوره و براي مشتركان اعتباري به صورت كسر از شارژ اعمال مي‌شود كه طبق آخرين اطلاعات اين مبلغ 5 هزار تومان است.

شركت ايرانسل نيز در اين باره گفته است: متقاضيان مي‌توانند ميكروسيم‌كارت‌هاي اعتباری ايرانسل را در حال حاضر با مبلغ 100هزار ريال به همراه 30هزار ريال اعتبار اوليه خريداري كنند.

همچنين كليه مشترکین سیم‌کارت های دائمی، اعتباری و دیتای ایرانسل میتوانند با مراجعه به نمایندگی‌های منتخب و یا مراکز خدمات ایرانسل، سیم‌کارت معمولی خود را به میکرو یا از میکرو به سيم‌كارت معمولی تبدیل کنند.

ايرانسل اعلام كرد كه مشتركين داراي گوشی‌های نسل جدید كه پيش از اين سیم‌کارت‌های معمولی ایرانسل را خریداری كرده بودند، می‌توانند از طریق مراجعه به مراکز خدمات ایرانسل و یا یکی از فروشندگان مجاز این شرکت، برای تغییر نوع سیم‌کارت خود درخواست دهند.

مشتركان ایرانسل همچنين در صورت تمایل به تعویض سیم‌کارت عادی و تبدیل آن به میکروسیم، می‌توانند به مراکز خدمات یا فروشندگان مجاز ایرانسل مراجعه کرده و با پرداخت مبلغ ۳۰ هزار ريال سیم کارت خود را دریافت كنند.

مشتركان همچنين در صورت تمایل به تعویض سیم‌کارت عادی و تبدیل آن به میکروسیم، می‌توانند به مراکز خدمات یا فروشندگان مجاز ایرانسل مراجعه کرده و با پرداخت مبلغ ۳۰ هزار ريال سیم‌کارت خود را دریافت كنند.


​​