تلفن همراه

مایکروسافت بالاخره گوشی هوشمند تولید می‌کند

 

اوایل تابستان سال جاری شایعاتی منتشر شد که بر مبنای آن گفته می شد مایکروسافت در تلاش است گوشی هوشمندی را تولید کند که روی آن سیستم‌عامل ویندوز فون نصب باشد و احتمالا قرار است که این گوشی هوشمند با نام سری محصولات Surface وارد بازار شود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اما این هفته شایعات جدیدی منشتر شده است که طبق آن‌ها گفته می‌شود شایعات قبلی صحت دارد و در این باره روزنامه China Times و مرکز خبری Boy Genius Report گزارش‌های مجزایی را از منابع آگاه منتشر کرده‌اند.

کارشناسان اعلام کرده‌اند که دلیل زنده شدن دوباره این شایعات این است که باید آن‌ها را کاملا درست تلقی کرد. این افراد معتقدند که تا چند ماه دیگر مایکروسافت به صورت رسمی گوشی هوشمند خود را معرفی خواهد کرد.

زمانی که برای نخستین بار این شایعات منتشر شد که قرار است مایکروسافت گوشی هوشمند Surface Windows Phone را روانه بازار کند، شرکت مایکرسافت عکس‌العملی در مقابل این خبرها نشان نداد. سری محصولات Surface مایکروسافت اوایل سال جاری معرفی شد و طی آن مایکروسافت اعلام کرد که با تولید محصولات سخت‌افزاری خود قصد دارد سطح گسترده‌تری از بازار جهانی را پوشش دهد.

یک ماه پس از این جریان "استیو بالمر"(Steve Ballmer) مدیرعامل مایکروسافت توضیح داد که این شرکت قصد دارد گوشی هوشمند خود را تولید کند. البته بالمر این مسئله را در حاله‌ای از ابهام مطرح کرد و پاسخ کاملا صریح و روشن نداد.


​​