تلفن همراه

نیمی از بزرگسالان آمریکایی رایانه لوحی یا گوشی هوشمند دارند!

 

عادات جدید آمریکایی‌ها برای در اختیار گرفتن ابزارهای الکترونیکی رو به ارتقا است و این طور که نتایج حاصل از مطالعه جدید نشان می‌دهد، نیمی از بزرگسالان آمریکایی گوشی هوشمند یا رایانه لوحی دارند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، طبق نتایج حاصل از این بررسی گفته می‌شود که نیمی از بزرگسالان آمریکایی صاحب یک دستگاه رایانه لوحی یا گوشی هوشمند هستند و یک‌سوم آن‌ها از دستگاه الکترونیکی قابل حمل خود دست‌کم هفته‌ای یک بار برای مشاهده اخبار و تماشای تصاویر ویدیویی استفاده می‌کنند.

این تحقیق توسط مرکز Pew Research انجام شده است و گفته می‌شود که در آن 9500 نفر از اواخر ماه ژوئن تا اوایل ماه آگوست شرکت کرده‌اند. این مطالعه با هدف مشخص شدن نحوه علاقمندی و مطالعه اخبار توسط کاربران انجام شد.

طبق نتایج به دست آمده اعلام شد بیش از 20 درصد کاربرانی که اخبار را به صورت موبایلی و روی دستگاه‌های الکترونیکی در اختیار می‌گیرند، سال گذشته به صورت سالانه هزینه اشتراک سایت‌های خبری را پرداخت کرده‌اند.

آمارها همچنین نشان داد نیمی از کاربرانی که اخبار را روی رایانه لوحی مشاهده می‌کنند، در رایانه لوحی خود نسبت به روزنامه‌ها برای خواندن اخبار بیشتر زمان صرف می‌کنند. همچنین حدود یک‌سوم هم گفتند که آن‌ها اخبار را از منابع جدید دریافت می‌کنند که پیش از این سراغ منابع یاد شده نمی‌رفته‌اند. تقریبا یک‌سوم این افراد هم توضیح دادند که فقط نسخه چاپی اخبار را می‌خوانند و فعلا هیچ برنامه‌ای برای تغییر این روند ندارند.

دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید گوگل بیشترین سهم در دنیای اخبار الکترونیکی را دارند. مرکز Pew دریافت کمتر از نیمی از صاحبان رایانه‌های لوحی iPad دارند که این رقم در سال گذشته 81 درصد بوده است. همچنین مشخص شد 48 درصد این افراد هم‌اکنون دستگاه الکترونیکی اندرویدی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به Kindle Fire ساخت شرکت Amazon.com اشاره کرد.


​​