گوشی

سیستم‌عامل ویندوز فون 8 تا پایان این ماه رسما معرفی می‌شود

 

شرکت مایکروسافت در تدارک برگزاری یک کنفرانس بزرگ در اواخر ماه جاری میلادی است تا طی آن سیستم‌عامل ویندوز فون 8 و همچنین رایانه لوحی Surface خود را رسما معرفی و زمان ورود آن‌ها به بازار را اعلام کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مایکروسافت در بیانیه خود اعلام کرده است که کنفرانسی در ساعت 10 صبح روز 29 اکتبر در سانفرانسیسکو آمریکا برگزار می‌شود که طی آن مدعوین می‌توانند در جریان تمامی جزئیات سیستم عامل ویندوز فون 8 قرار بگیرند.

شرکت مایکروسافت در مورد آخرین نسخه سیستم‌عامل خود تا امروز بسیار محتاط عمل کرده و این مسئله موجب شده است تا امروز اطلاعات دقیقی در مورد این سیستم‌عامل موبایلی منتشر نشود.

مایکروسافت بر این باور است که ورود سیستم‌عامل ویندوز فون 8 به بازار می‌تواند تحول بزرگی در این زمینه ایجاد کند و در مقابل، فضا را برای آیفون و گوشی‌های اندرویدی تنگ کند. قرار است که در این کنفرانس شرکت مایکروسافت نخستین رایانه لوحی خود موسوم به Surface را نیز معرفی کند.

برخی منابع خبری طی چند روز گذشته اعلام کردند که شرکت مایکروسافت قصد دارد گوشی هوشمند خود را با نام Surface و مجهز به سیستم‌عامل ویندوز فون 8 تولید کند که البته هنوز صحت این قضیه تایید نشده است و در مقابل برخی منابع خبری پیش‌بینی کرده‌اند که مایکروسافت این گوشی را نیز 29 اکتبر معرفی خواهد کرد.


​​