تلفن همراه

تلفن هوشمند مایکروسافت با ویندوز 8 در راه است

 

درحالی که مایکروسافت امسال تبلت خود را که با ویندوز جدید 8 کار مي‌کند معرفی کرده است، گزارش‌های تایید نشده از معرفی یک تلفن هوشمند تولید این شرکت بزرگ تولیدکننده نرم‌افزار حکایت دارد که با ویندوز 8 وارد این عرصه بزرگ رقابتی خواهد شد. امسال وقتی که مایکروسافت تبلت خود را برپایه ویندوز 8 و برای رقابت مستقیم با سایر تولیدکنندگان ارائه کرد، واکنش‌های مختلفی را برانگیخت.

به گزارش دنیای اقتصاد برخی از منتقدان به صورت عمومی و خصوصی بی‌پروایی مایکروسافت برای ورود به هرعرصه‌اي را مورد نقد قرار مي‌دهند اما این منتقدان به علت تسلط رایانه‌هاي ویندوزی بر این عرصه بازهم هیچ راهی به جز ساخت دستگاه‌های ویندوزی ندارند تا با این تولیدکننده نرم‌افزار رقابت کنند. اگرچه شرایط در عرصه تولید تلفن‌های هوشمند که زمانی مایکروسافت در آن نقش ایفا مي‌کرد متفاوت است، اما براساس شنیده‌ها این شرکت مستقر در واشنگتن در نظر دارد تلفن هوشمند خود را که با ویندوز موبایل 8 کار می‌کند ظرف چند ماه آینده وارد بازار کند. مایکروسافت که درنظر دارد از ویندوز8 خود در عرصه تلفن‌های هوشمند بهترین استفاده را داشته باشد، مي‌خواهد از سود قابل توجه این بازار پررونق نیز برخوردار شود.
اما با وجود رقبایی چون نوکیا و سامسونگ که اواخر پاییز امسال تلفن‌های خوشمند خود را با ویندوز هشت ارائه مي‌کنند باز هم پاگذاشتن مایکروسافت به این عرصه و ارائه یک تلفن هوشمند قابل توجه است، چرا که در این صورت علاوه بر مایکروسافت تلفن‌های هوشمند ویندوزی با آی‌فون 5 اپل و گلکسی S3 سامسونگ نیز وارد رقابت خواهند شد. این درحالی است که گزارش‌های تایید نشده در این رابطه هنوز هم جزئیاتی بیشتر از این در اختیار ندارند و زمان معرفی این محصول همچنان فاش نشده است، اما یک نشریه چینی این هفته با انتشار یک گزارش اعلام کرد که مایکروسافت قرار است تلفن هوشمند خود را تحت برند «سرفیس» - نامی که برای تبلت خود انتخاب کرده- وارد بازار کند و این تلفن هوشمند نیمه اول سال 2013 وارد بازار مي‌شود.  


​​